Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etehetem húgyköves...

Mivel etehetem húgyköves macskámat?

Figyelt kérdés

Most derült ki. Amig a tünetek nem múlnak el, természetesen Royal Canin Urinary S/O-t kap. De ez hosszú távon nagyon drága. Olcsóbbat csak a Cat Chow-t találtam, de abban nem bízom, mert túl olcsó a gyógytápokhoz képest, és itt is csak rosszat olvastam róla.

Esetleg van valami ami egy picit kevesebbe kerül az RC-nél, de szintén nagyon jó? Kockáztatni nem akarok, ezért saját, esetleg ismerős általi tapasztalaok érdekelnek. Ha nincs jobb, akkor természetesen marad az RC.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 6. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21,08hoz kiegészítés, bármelyik prémium tápból a lehető legnagyobb zsákott vedd meg sokkal kedvezőbb, mint a másfél két kilós adagok.
2010. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
acana jó táp. orijen még jobb. de nem gyógytápok. ez van.
2010. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
nem gyógytápok, de ha nem fog kifejezetten egy fajtára szorulni a későbbiekben, akkor ezzel kéne etetni.
2010. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Mindig nagy kiszerelésben veszek tápot (15 kg), de azért köszönöm a tanácsot. Az RC-ből 6 kg kb 11-12 000 Ft. Nagyobb kiszerelés nincs. mivel két macska van, és nem tudom őket külön etetni, ezért ez kb 1 hónap. Kibírom ha arról van szó, de azért nagyon sok, jó lenne raja csökkenteni.


Struvit köve van, a doki ajánlott is tápokat, természetesen mindent megbeszélek vele. Semmiféle teát meg C-vitamint nem adnék neki az áldása nélkül.

Mindenképp gyógytáp kell neki majd hosszútávon is, nem elég ha simán prémium tápot kap.


Amúgy eddig Cat Chow sterilcat-et ettek. Ez ugye többek közt arra lenne hivatott hogy megelőzze a struvit kövek kialakulását. Hát erről ennyit. Pedig bíztam abban a tápban, de elbasztam....


Köszönöm, hogy iylen sokat írtok! Várom még az ötleteket és a tapasztalatokat!

2010. okt. 6. 21:27
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves 20:57-es!

Hol találtál a Prescription Diet™ Feline s/d™ -ből 5 kg-s kiszerelést 8 080 Ft.-ért? Egyébként Hill's-ből nekem a c/d kell, az s/d nem jó.

Köszönöm a válaszod!

2010. okt. 6. 21:49
 16/21 anonim ***** válasza:
Ezek a tápok nem akadályozzák meg a kialakulást (ha bármelyik ezt állítja, hazudik), de csökkenti az esélyét azzal, hogy a vizelet ph-t egyensúlyban tartja. A c-vitaminnal struvit kő esetében sok bajt nem okozhatsz, vízben oldódó vitamin lévén a cica simán kipisili - a vizelete pedig savasodni fog.
2010. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Persze a C-vitamin nem árthat, de max mellékesként adnám, nem merném csak ezt adni. És azt is csak akkor ha megbeszélem elötte a dokival. Mint mondtam kockáztatni nem, fogok, mert a cicám élete nem játék. Sokkal fontosabb nekem bármennyi pénznél.

Ha kell, akkor hozok érte áldozatot. Mondjuk ritkábban járok el bulizni, nem teszek sajtot a szendvicsre, ilyenek. Nem nagy dolgok ezek a cica életéhez képest. Csak nyilván jó lenne elkerülni.

Mindenképp gyógytápot fog kapni, ez nem is kérdés. Csak bíztam benne hogy van valami olcsóbb. De nagyon úgy néz ki hogy nincs.

2010. okt. 6. 22:08
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves tegnap 21:07-es. Most olvastam csak el figyelmesebben a hozzászólásodat. Az én cicám 8 kg. 2,5x nagyobb mint a kutyusod. :) A kissebbik cica 4 kg. :)
2010. okt. 7. 18:33
 19/21 anonim ***** válasza:
A trovet-et ajánlanám, mert az én cicám is húgyköves volt, és nálunk az segített. Nem volt vele többé bajunk.. És szerette is! Hát elég drágára jön ki, de én megígértem magamnak, hogy csak akkor nevelek fel egy állatot ha a lehető legjobbat tudom neki adni..
2010. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az enyém Hill's c/d-t eszik, naponta egy marékkal (konzervet is kap este, nem éhezik:) ), évek óta semmi baja. A c vitamin csak dísznek jó, kilószámra kéne adni, hogy érjen valamit (ez a legújabb kutatások eredménye:S ).


Egy kérdés: hogy nem tudsz kettő macskát külön etetni? Én 12-t is tudok egyesével, ha pl. gyógyszerezni kell őket. Az egészségesnek sem tesz jót, ha ezentúl csak ilyen gyógytápot kap!

2010. okt. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!