Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a macskámat...

Hogyan lehet a macskámat leszoktatni az autóm tetején való mászkálásról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
betonkeverővel
2011. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
35%
Sörétessel. Vagy vegyél motort.
2011. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Úgy, hogy amikor rajta mászkál, esetleg rajta pihen (mégjobb!), akkor csendben ülj be a kocsidba, taposd padlóig a gázt. Ezek után garantált, hogy nem mászik rá.
2011. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Várom, hogy kapj egy értelmes választ. Én 6. éve gondolkodom ugyanezen. Télen még csak megértem, hogy jó a meleg motorháztető. De a mi macskáink tappancsnyomai 40 fokos döglesztő hőségben is ott vannak minden reggel a szélvédőn. Lemosom, ennyi...:-)))
2011. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vízipisztoly. Egyszer csak megunja :)
2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fabyen ***** válasza:
100%

Igen, a vizipisztoly tényleg jó ötlet: mert az a lényeg, hogy a macskát úgy kell leszoktatni az autóra mászkálásról vagy bármi másról, amit nem szeretnél,hogy csináljon, hogy ne hozzád- a látványodhoz- kapcsolja a cselekedetet. Mert ha meglátod, lesicceled, akkor tudja, hogy ha ott vagy nem szabad csinálnia. De ettől még a "hátad mögött" fogja csinálni. A vizipisztolyt azért javasolták nekem is, mert a bőrén tanulja meg, hogy ha felmászik, akkor kellemetlen neki, nem egyszerűen csak "tilos". /Én még nem próbáltam a macskáknál, de a galamboknál bevált és már nem jönnek az erkélyünkre/.


"Brutálisabb" változata, hogy egy vödör vízzel locsolod le a macskát, amikor az autón van. Ez egy nagyobb dózis a rosszból neki.


Harmadik tipp: a macskák elvileg nem szeretik az ecetet. Ahol erős ecetszag van, oda nem mennek.

2011. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel sehogy. Húgomnak a kazánház előtt állt az autó, maccs kijött szénporos tappanccsal és minden alkalommal hosszában sétált át az autón. Pedig sokkal egyszerűbb lett volna mellette elmenni :)Semmi nem riasztotta el.
2011. szept. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nálunk az ultrahangos macskariasztó bevált.

Igaz nem látványos a menekülés amikor bekapcsol, de elmennek.

A különbség most látszik igazán, hogy lemerült benne az aksi.

Akkorákat alszanak az autón, hogy ihaj, míg rendesen működött a riasztó, akkor viszont odébb álltak, baromira kelletlenül. :)

2011. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Sajnos ez nekem is probléma,de szerintem csak durva motszerekkel lehet.Én már hajitottam el több méterre,vödör vizzel locsoltam.És eszer mérgembe lemostam a macskával az autót.(pár húzás mert piszokul menekült)de továbbra is rajta heverészik.
2014. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Varginc válasza:

Nálunk valamelyik szomszéd macskája járkálta össze előszeretettel az autónk tetejét minden éjjel. A megoldás -bár elsőre baromságnak tűnhet-a következő:

Tegyél az autó eleje és hátuljára kb. 30 centire az autótol műanyag flakonba vizet. Nekünk kombi autónk van, így a kocsi hátuljára nem teszünk. Előre kb 5 palackot helyezett el a férjem, tulajdonképpen még az első sárvédő mellé is tett. Nekünk ez bevált. Kb két hete alkalmazzuk ezt és azóta nincs nyoma a macskának. Hogy ennek mi a magyarázata? Fogalmam sincs, de nálunk működik és ez a lényeg.

Próbáld ki, annyit megér. :-)

2015. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!