Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának setahoz nyakörv vagy...

Cicának setahoz nyakörv vagy hám idealisabb?

Figyelt kérdés
Illetve a meretezeshez tudnatok egy kis segitseget, kiindulópontot adni? 8 honapos, atlagos testalkatu cica. Mire erdemes odafigyelni? Előre is köszi!
2023. márc. 22. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Csakis a hám. A klasszik "macskahámot" meg a cuki mellényeket felejtsd el, olyan kell, ami megfelelően átfogja a hasa alatt, a mellkasán és a hátán - a sima nyolcas hámból az első ijedelemnél kibújik.
2023. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk van rajta egy kutyahám, plusz egy macskaham. Jól működik eddig
2023. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Jól mondja a második, nyakörvet felejtsd el, a sima hámot is, erőlködés nélkül egyszerűen kihátrálnak belőle. A nyakörv ráadásul veszélyes is, fennakadhat vele valahol, és megfullad. Őszinte leszek, én még normál kisállatkereskedésben nem láttam valamirevaló macskahámot. Azok, amiket a Fressnapfban és társaikban meg tudsz venni, igazából kutyahámok, mégha rá is van írva, hogy macskának való. 2-3 online üzlettel volt eddig dolgom, ahol tényleg jó hámokat árultak, de azok drágák is, olyan 50 Euróval minimum számoljál, de az igazán jók, amik párnázottak is (így nem dörzsöli ki a bőrét), azok 100-200-ba is kerülhetnek.
2023. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nyakörvből kibújik, csakis hám! És érdemes flexi pórázt venni mert nem úgy sétál mint egy kutya, nem igazodik hozzád.

Mi a Trixie és Anione textilhámokat használtuk, az van 2 méretben (kölyök és felnőtt, nem bonyolítják), illetve nem régiben áttértünk Anione kiskutya hámra aminek elöl V nyaka van, hason és háton is csatlakozik, mert így kevésbé húzza a torkát.

[link]

Alapvetően cicát teljesen máshogy setáltatsz mint kutyát, inkább arra mész és olyan tempóban mint ő. Lehet hogy egy bokor mellett fogtok táborozni fél órát, de ők ilyenek.

2023. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Hátrálva bármilyen hámból valóban kibújnak, ha hátrálni kezd akkor menni kell vele vissza, előre fele sose húzd.

Nem tudom igazából melyik a jobb, ha ki tud bújni vagy ha egyáltalán nem. Az én cicám akadt fenn a fán a hámmal, és mire szaladtam a létrával már ki tudott bújni szerencsére és lejött. Hámmal fára nem szerencsés engedni, max az alsó ágra amit jól elérsz a földről.

Emellett minden cica más, van amelyik a hámban földhöz veri magát és nem hajlandó menni, van amelyik le se tojja hogy rajta a póráz és vidáman sétál vele.

2023. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Fressnapfból vettem macskáknak való hámot,de nem azt a gatyit hanem ami olyan,mint a kutyáknak való hám.Tökéletesen fogja a hasát és a nyakát is.Állítani is lehet a méretét.Én a flexi porázt javaslom,mert nem úgy sétál ahogyan egy kutya.
2023. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
100%
Hám.
2023. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hám.
2023. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!