Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj történne ha meginná a...

Baj történne ha meginná a macska után?

Figyelt kérdés
Egy másodperce mentem ki, és a macska azonnal belekortyolt a tejbe, egy nyalintás volt az egész, de így se merem meginni vagy odaadni a lányomnak. Az édesapja néha abból a tányérból evett amit a macskák már "tisztára nyaltak" mondta a gyerek és elvileg semmi baja sincs a páromnak. Felmelegíteném a tejet majd hagynám lehűlni ha ez segítene. A macska folyton bent van, nem engedjük ki

2023. márc. 23. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lenne, de azért gusztusosnak se nevezném. Öntsd ki szépen, és tölts ki egy tiszta pohárba másikat.
2023. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%

Én biztos kidobnám.

Kifejezetten van olyan parazita ami macskáról emberre terjed éa nehezen kimutatható.

2023. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez volt az utolsó adag ami marad, és nem engedhetünk meg magunknak még egy tejet, főleg most hogy az árak az ég felett vannak, kidobni se szeretném, mivel az pocsékolás, de félek hogy valami baj lenne ha mégis meginná
2023. márc. 23. 11:24
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

a macskák szája tele van borzasztó baktériumokkal, ezért olyan veszélyes a harapásuk is (sokkal jobban begyullad, mint egy kutyáé).

Mindenképpen komolyan kell venni, szerintem nem vagytok abban a helyzetben, hogy azt a tejet ne lehessen kiönteni.

2023. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Ennyire azért ne dramatizáld már túl, főleg ha nincsen pénzetek..

Nyilván ne egyenek egy tányérból stb, de nem lesz semmi baja ha megissza.. De ha gondolod küldök neked egy liter tejet postán

2023. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

2-es, a macska benti! Semmit nem tudsz konkretan tole elkapni igy, max a fergesseget, de egyreszt benti macska ritkan kapja el azt is, viszont amugy meg gondolom 3 havonta kap fereghajtot megelozes celjabol, ahogy illik.

Szoval nem kell itt paraztatni senkit feleslegesen.


Amugy azert en se innam meg a tejet. Csak mert nem szoktam nyalakodni a benti allataimmal es ez nekem annyira nem fer bele. De nem felek attol, hogy elkapnek barmit is, csak maga a tudat, hogy belenyalt, zavar :D

2023. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Én gyerekkoromban közösen ettem a jégkrémet a kinti egerész cicával :D Visszagondolva már nem olyan guszta a szitu, de nekem sem lett bajom.


Nem mondom, hogy 0 kockázata van, de előbb nyal be bárhonnan máshonnan sokkal rosszabb dolgokat. A tiétek ráadásul benti cica, tehát nem érintkezik döglött állatokkal.


Ha felforralod a tejet, akkor kinyírsz minden bacit belőle, tehát ha egyáltalán nem akarod kidobni, és nem irtózol egy minimális cicanyáltól (pici nyelvük van, egyszer nyalt csak bele, tehát ha nem tudnál róla, akkor fel se tűnne) akkor nyugodtan megihatod.


Ha meg kevés tejről van szó, akkor felvizezve odaadhatod a cicának is, úgy nem megy kárba :)

2023. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"viszont amugy meg gondolom 3 havonta kap fereghajtot megelozes celjabol, ahogy illik." Hát ha tejre sincs pénz, akkor ebben azért nem lennék olyan biztos.


Ennek ellenére semmi baja nem lesz a gyereknek, ha megissza. De fel is forralhatod előtte.

2023. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

300 forint a fereghajto 🥶

Azert remelem ennyi belefer, de persze ki tudja, igazad van. Csak akkor meg nem is lattam azt a kommentet, ahol irta, hogy nincs penz tejre.

2023. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy egy nyalintás tragédiát okozna. A cica amúgy is sokat nyalakodik - saját magát és a gazdit is - tehát biztos, hogy a te szádba is került már egy pici, csak nem tudsz róla. Az immunrendszered megbirkózik vele, pláne, hogy benti cica.


Amúgy meg ha nagyon rettegsz, hogy baj van, akkor inkább dobd ki (vagy add oda vizezve a cicának, ha csak ennyi a problémája a tejnek)


Én is utálok ételt kidobni, de ha valami egy kicsit is gyanús (pláne a tejtermékek), azt gondolkodás nélkül kihajítom. Inkább menjen kárba, mint hogy lebetegedjek miatta, nem ér annyit.


A te esetedben meg nem jó, ha sokat stresszelsz miatta.

2023. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!