Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatenyészettől vásárlás?...

Macskatenyészettől vásárlás? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tenyésztőtől szeretnék majd macskát venni, de még nem döntöttem honnan, és van pár kérdésem, amit nem tudok kinek feltenni.

- A tenyészetben elnevezik ugye a macskát. Ettől én eltérhetek, vagy ha elnevezik a macskát pl. Dénesnek akkor kötelező úgy hívnom? (lehet buta kérdés, de ha pl szeretne kapcsolatot tartani, és eljönni hébe-hóba meglátogatni a macskát, nem akarom hogy baj legyen hogy mondjuk én Petinek hívom)

- Láttam a szerződés mintákat, és abban van olyan záradék, hogy a macskát elviheti a kenneltulajdonos ha nem megfelelően van tartva. És így ennyi. Tehát ha pl. a tenyésztő feljön a lakásba, meglát valami neki nem tetsző dolgot akkor úgy ahogy van szó nélkül elviheti a macskát? Ez hogy néz ki a gyakorlatban? Nyilván nem úgy értem, hogy éheztetve van, vagy fizikailag bántva, az teljesen érthető. De ha azt mondja, hogy nem tetszik neki a lámpa, mert az tuti zavarná a macskát, foghatja és elviheti? Kihez lehet ilyenkor fordulni? (szeretnék tájékozódni minden területen)

- A kapcsolattartás mennyire gyakori? Az is benne van a szerződésben, hogy x időnként küldeni kell képet a cicáról, ezt mennyire szokták igényelni? Csak, hogy mennyire figyeljek rá.



2023. márc. 26. 00:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
25%
Szerintem keress egy kobor macskát, ingyen van, és legalább megmentesz egyet az utca veszélyeitől.. Mivel és miért lenne jobb valami spéci macska?
2023. márc. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Ne legyél fogyatékos, légy szíves menhelyről fogadj be macskát, vagy magánszaporulatból, amit hirdetnek valahol ingyen.
2023. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

1. Persze. Kutyáknál is csinálják, még ha potenciális fedezőkanként tenyészszemlére is viszi a hobbigazdi a tenyésztő segítségével, van egy otthoni neve, hívóneve. Ahogy Sisi császárné is nekünk Sisi, amúgy meg kilométer hosszúságú hivatalos neve van. :)

2. A gyakorlatban? Sehogy. Előzetes bejelentés nélkül még a főbérlőd sem nézheti meg, hogy élsz az albérletben. Annyiról van szó, hogy egy kölcsönös bizalom feltételezett közted és a tenyésztő között, pl. nem itt kérdezed meg, mivel etesd, mikor vidd állatorvoshoz, hanem a vétel előtt tájékozódsz, meg a tenyésztőhöz fordulhatsz. Ha a tenyésztő éppenséggel olyan, hogy néha felhív, hogy minden rendben van-e a macskával, akkor válaszolsz őszintén.

3. Hát, ha a szerződésben benne van, akkor küldjed olyan gyakorisággal, ahogy rögzítve van, és akkor legrosszabb esetben is te nem leszel vádolható szerződésszegéssel. Ennek a kérdésnek már picit azért szaga van. Részemről az jön le, hogy ez a záradék kb. egy felesleges biztosítás, hogy jól tartod, van egy visszatartó erő, mert képet kell küldeni, cserébe az, hogy téged érdekel, mennyire igényelnek adott időközönként fotót a macskáról már kétségekkel tölt el, hogy milyen lesz annak a macskának, amiért egyáltalán felmerül a kérdés, hogy miért kell lefotózni.

2023. márc. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A tenyeszto is ember!

Nem celja visszavinni magahoz a 100. macskat is, csak mert “nem tetszik neki a lampa”.

Ertem, hogy erted, de hulyesegekbe nem kot bele.

Igazabol szerintem nem is fog kimenni latogatni, en ilyet meg nem lattam, bar csak 2 tenyesztotol vasarolt allatom van, nyilvan nem ismerek mindenkit :D


Egy kis beszamolot ker a cicusrol meg kepeket az elejen havonta, kesobb evente, 2 evente, ki hogy csinalja, ez tok eltero lehet. De szerintem nem megerolteto es nem is kell raparazni, nem fog rendorseggel kopogtatni az ajtodon, ha ir es te mondjuk nem irsz vissza 2 napig, mert nem volt idod.

.

2023. márc. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Valahogy nem lep meg, hogy megjottek a kobormacskas valaszok :D de hogy miert kell rogton fogyatekosnak hivni azt nem tudom, elég gaz :D szerintem mindenkinek sajat dontese, hogy milyen allatot szeretne.

Harmadik válaszoló: koszonom a reszletes valaszt. Nem tudom a harmadik kerdesnek miert van szaga, en szimplan tenyleg csak arra utaltam, hogy mi van ha pl. Nem kuldom el rogton ahogy letelik az x ido, mert dolgozok, elfelejtem stb (tud sajnos szita lenni az agyam a melo mellett) es nehogy 2x egymas utan 2 nappal kesobbi kuldes miatt jojjon a masodik kerdesemben taglalt opcio, hogy elviszi szo nelkul

Negyedik valaszolo: nagyon koszonom a valaszt😊 a tied legalabb hasznos volt

2023. márc. 26. 01:25
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

A kapcsolattartás záradék egyáltalán nem ördögtől való, mentett macskáknál is megvan.

Nyilván tenyésztőfüggő, hogy ki mennyire ragaszkodik hozzá, de a gyakorlatban ez annyi, hogy jelentkezz be időnként, hogy minden oké veletek - nyilván az elején gyakrabban, vagy ha valami gond van.


Az elviheti ha gond van záradék meg szerintem inkább ilyen biztonsàgi opció, hogy ne kelljen harcolni a macskáért, ha véletlen rossz helyre kerül.

2023. márc. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ😊
2023. márc. 26. 01:33
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Csak én szoktam utcán kukázni kiscicákat akik hazáig követnek?
2023. márc. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
#5 Nyilván nem 1-2 napos késésekről van szó, hanem arról, hogy 1 éven át nem küldesz képet, ha félévente kéne... Azt hittem, a válasz kontextusából azért leesett volna a lényeg. Mindegy, nem árt, ha a legrészletesebb választ leszavazod egy-két mondat miatt.
2023. márc. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nevezed el, ahogy akarod. Nálunk pl se a szerződésben, se máshol nem szerepelt a macska régi neve.

Anyám egy 6 éves macskát vett, Cuki néven (jó kreatív név, ettől csak a Cicc lenne jobb) , papíron valami tipikus tenyésztő stílusú lehetetlen neve volt. Átneveztük simán (egyik "eredeti nevére" se hallgatott).



Kapcsolattartás; nekem már 3 éves a macskám, pár havonta rám ír a tenyésztő hogy mizu? Kér képet, ha nem töltök fel facebookra. Ha rakok ki, akkor azokra szokott reagálni.

Anyámtól viszont 1x nem kérdezte meg a tenyésztő, hogy hogy van a macskája..

Pedig felnőttet hozott el, elvileg jobban kellett volna hogy kötődjenek hozzá. Olyan, mintha örültek volna, hogy megszabadultak tőle. Tehát van érdeklődő, meg lesz4rom stílusú tenyésztő is.

2023. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!