Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatenyészettől vásárlás?...

Macskatenyészettől vásárlás? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tenyésztőtől szeretnék majd macskát venni, de még nem döntöttem honnan, és van pár kérdésem, amit nem tudok kinek feltenni.

- A tenyészetben elnevezik ugye a macskát. Ettől én eltérhetek, vagy ha elnevezik a macskát pl. Dénesnek akkor kötelező úgy hívnom? (lehet buta kérdés, de ha pl szeretne kapcsolatot tartani, és eljönni hébe-hóba meglátogatni a macskát, nem akarom hogy baj legyen hogy mondjuk én Petinek hívom)

- Láttam a szerződés mintákat, és abban van olyan záradék, hogy a macskát elviheti a kenneltulajdonos ha nem megfelelően van tartva. És így ennyi. Tehát ha pl. a tenyésztő feljön a lakásba, meglát valami neki nem tetsző dolgot akkor úgy ahogy van szó nélkül elviheti a macskát? Ez hogy néz ki a gyakorlatban? Nyilván nem úgy értem, hogy éheztetve van, vagy fizikailag bántva, az teljesen érthető. De ha azt mondja, hogy nem tetszik neki a lámpa, mert az tuti zavarná a macskát, foghatja és elviheti? Kihez lehet ilyenkor fordulni? (szeretnék tájékozódni minden területen)

- A kapcsolattartás mennyire gyakori? Az is benne van a szerződésben, hogy x időnként küldeni kell képet a cicáról, ezt mennyire szokták igényelni? Csak, hogy mennyire figyeljek rá.



2023. márc. 26. 00:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi 1x küldtünk róla képet azóta nem jelentkezett a tenyésztő.
2023. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nyilván tenyésztőtől függ, de olyan tuti nincs, hogy bármikor beállíthat hozzád és csak úgy elviszi a macskát, azért ezeknek megvan a jogi háttere. Komolyan kell bizonyítania, hogy nem megfelelően tartod és egy látogatást is előre kell egyeztetni.

A kapcsolattartást sem ellenőrizgetési szinten kell elképzelni (ez egyébként sok mentett macskánál is elvárás, na ott ellenben láttam már túlzásba esni embereket) meg nem fogja számolgatni, hogy hány hónapja küldted a képet pontosan. A lényeg, hogy jelentkezz időnként.

Nevezni meg úgy nevezed, ahogy akarod. A legtöbbször egyébként is nagyon szokatlan, extrém, “használhatatlan” nevet kapnak a tenyésztőnél, mert a legtöbbjük az egymást követő almokat a abc-ben soron következő betűvel kezdődő névvel nevez el és elég érdekes megoldások születnek olykor.

2023. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kötelező a macskát azon a néven szólítani amit a tenyésztő adott.Ha te Eperkének szeretnéd szólítani Áfonya helyett akkor annak szólítod.A tenyésztő ebbe nem fog belekötni.


A tenyésztőnek se az a célja,hogy minden esetben,ha neki valami nem tetszik akkor elvigye a macskát.Alapból egy felelős tenyésztő nem ad oda olyan embernek állatot aki nem képes ellátni.A kutyáknál például többszöri látogatás van és ismerkedés mielőtt a tenyésztő azt mondja,hogy tiéd lehet a kutya.Macskánál is szerintem így van.A tenyésztő akkor viszi el,ha valóban rosszul van tartva a macska pl nincsen megfelelő oltása,éheztetik,a környezet borzalmas.Ha csak annyi a baj,hogy a lámpa zavarja a macskát nem viszi el.


Kapcsolattartás az nem tudom milyen,mert nincsen tapasztalatom ezzel a dologgal.Képeket gondolom küldhetsz neki és tanácsokat is kérhesz tőle.Havonta kétlem,hogy jönne a tenyésztő hiszen sok állatot eladott az évek során és mindegyiket másik helyre.Lehetetlen ennyi helyre elmenni és megnézni őket.Inkább a képekhez ragaszkodnak,de nem napi szinten.

2023. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!