Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem igen értek még a cicákhoz,...

Nem igen értek még a cicákhoz, melyik a legjobb macsi eledel? (lent)

Figyelt kérdés

Ezek közül:

Whiskas

Sheba

Premium Cat

Kitekat

Cat Chow

Friskies

Biokat's


2010. okt. 7. 15:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah és inkább konzerv vagy száraz vagy mit adjak neki?
2010. okt. 7. 15:54
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
a legjobb a Whiskas, de szerintem bármelyiket megeszik. legalábbis az enyémek mindent megesznek :)
2010. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nekem azt mondták, hogy érdemesebb száraz eledelt adni nekik, mert az több tápanyagot, húst tartalmaz, míg a nedvesek azoknak 80-85 %-uk víz. Ez mondjuk annyiból szerencsés, hogy megvan a megfelelő víz mennyiség is nekik. Száraz eledelből szerintem a Royal Canin a legjobb ez már pro-prémium. (olyan mintha Te mindenből csak a BIO-t ennéd.) Én most PERFECT FIT-et adok a cicámnak.

Nekem azt mondták, hogy a divat-tápok, pl:Whiskas, Kitekat, Friskies a legalja kaják...

Neked kell eldönteni, hogy a pénztárcád mennyire engedi. A Royal Canin-ból 2 kg kerül 4-5000 Ft-ba, ami persze nem kevés, de ha megnézed, hogy mennyit eszik a cicád, akkor pénzügyileg jobban kijössz a R.C.-el, mint pl. a Whiskassal, mert lényegesen kevesebbet kell nekik abból adni.

2010. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem mikor a cicám beteg volt, azt mondta a doki, hogy csak és kizárólag royal táppal etessem, ez ilyen száraz táp, hát nem olycsó. Állatkereskedésben lehet kapni, és abból van sokféle, van olyan is ami gyenge gyomrúnak való és ez nincs úgy agyon sózva mint a többi.


A whiskas és hasonló konzerves szarokba alig van hús egyébként, szóval annál sokkal jobb hogyha adsz neki igazi nyers, vagy főtt csirkét, marhahúst, pl a nyers marhaszivet imádják, vagy lehet neki halat is adni akár szálkástúl is, mert nem lesz baja tőle.

A csirke csontot viszont nem kéne adni neki. Bőrt lehet.


És ami a legfontosabb, hogy nem szabad disznóhúst adni semmilyen formában, mert abban olyan baktériumok vannak, amit a macska szevezete nem tud lebontani.

2010. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Sheba és talán a Cat Chow.Én szárazból a Hill's-t szoktam venni ez super prémium kategória ,de nem kell mellé semmilyen vitamin és az én cicámnak még szőroldó paszta sem.
2010. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg ezen spórolni. Mindenképp prémium tápot válassz! Az én cicám ivartalanított cicáknak való Cat Chowt-t evett, és most mégis húgyköves lett... Pedig a Cat Chow egy középkategóriás tápnak számít, jobb mint a Whiskas, meg ezek.

Most meg már egész életében Royal Canin gyógytáppal kell etetnem a cicát, amit aranyárba mérnek. Ha eleve pémium minőségű ivartalanított cicáknak való táppal etetem, akkor ez elkerülhető lett volna. Visszacsinálni sajnos nem lehet.

Mindenképp megéri a prémium tápok közül választani. És nagy kiszerelésben nem is olyan drága. 1 500-2 000 Ft. között mozog kilója.

2010. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Royal Canin?? Nézted már h annak mennyi a hús tartalma??? Inkább ha már ennyire prémium minőséget keresel akkor etess Acanával vagy ami annál is jobb Orijennel...ezeknek a 70-75 %-a emberi fogyasztásra is alkalmas húst tartalmaz, nem úgy mint a Royal Canin és nem utolsó sorban olcsóbb is mint a R.C...

De ha választani kell akkor BioCat's-t vagy Perfect fitet adj neki. Én most Hill'-sel etetem a cicámat, de a sült csirke combért pl. ölni tudna...:)

2010. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sparost vettem, izlik neki, volt több macskám is, vmelyiknek sparos kutya nedves tápot adtam és nagyon szép egészséges állat lett belőle.
2010. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Acana PAcificát etetünk, elég drága, de egy 3,5 kilós kitart másfél hónapig simán. Nagyon jó minőségű, imádja, nincs mellette szükség semmi másra.
2010. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a coopos vagy aros macskakonzervet adom nekik és nagyon szeretik a kitekat tápot.
2010. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!