Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancsriasztó nem hat?

Kullancsriasztó nem hat?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ilyen nyakörvet és spot on-t tettem a cicámra, és mégis folyton van benne kullancs. Múltkor közvetlenül a nyakörv alatt szívott egy. Bőven a hatóidőn belül voltunk, a spot-ont a bőrére tettem, nem a szőrre, mégis szinte minden nap találok benne egyet és a hányinger kerülget tőlük. Kinti és benti cica, estére megy ki kicsit bóklászni, aztán vacsira már jön be és a házban alszik. Létezik, hogy ilyen rossz minőségű ez a kullancs riasztó? Esetleg tudtok ajánlani valamit, ami biztosan hat vagy tudjátok, hogy jó minőségű?


2023. márc. 29. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont félórája jöttem el az állatorvostól ugyanez miatt. Vittem én is a fressnapf-ban vásárolt nyakörveket meg cseppeket. Azt mondták, hogy ezek a vény nélküliek pont semmire nem jók :/ Vennem kellett 15 ezerért 3 havi vényköteles cseppet.
2023. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na szép... Köszönöm szépen a tapasztalatot! Nem is az árral van bajom, hanem a jól bevált állatorvosunk másik városban van, és macera oda elvinni 3 havonta. De ha nem működnek ezek a vackok, akkor inkább ez, minthogy 3 naponta egy jóllakott kullancs vergődjön a konyhakövön kihullva. Csak ő adja be a gyógyszert, nem tudtál venni tőle amit ő adott neki, ugye?
2023. márc. 29. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De, én megvettem az egész dobozt. Egy dobozban három adag van, mindegyik 1 hónapig elég, a bőrre kell cseppenteni.
2023. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Á, értem. Amit én néztem vényköteleset, az egy spot on 3 hónapig tartott, azért hittem azt. :)
2023. márc. 29. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan kutyam van, de az elejen nagyon sokat szivtunk mi is. Probaltam kulonfele cseppeket, nyakorveket, ami viszont vegul bevalt, az a Foresto nyakorve. Amiota ez van neki(12 ev), egy darab kullancs nem volt benne. Erdemes lehet neked is kiprobalni, van macskaknak is.


[link]

2023. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még ezt kipróbálom az orvos előtt, jó lenne valami rendelhető megoldás. :)
2023. márc. 30. 08:32
 7/7 A kérdező kommentje:

1-es, kipróbáltam a Foresto nyakörvet, kb 2 hete van rajta a cicán, és azóta egy darab kullancs nem volt benne. Ráadásul egy nyakörv 8 ezer forint és elég egy szezonra.

Köszönöm 5-ös, nagyon örülök, hogy írtál! :)

2023. ápr. 14. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!