Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért változott meg a cicám...

Miért változott meg a cicám viselkedése? Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

10 éves cicám az utóbbi kb. 2-3 hétben nem hajlandó kimenni a házból (macskaajtó van neki, bármikor megtehetné). Több oka is lehet. Nem tudom, hogy kerülhetnénk vissza a "régi kerékvágásba".

Volt rajta kívül egy másik cicám is, aki sajnos 2 hete meghalt májbetegségben (1 hét állatorvosi kezelés után). Sosem jöttek ki, épp csak elviselték egymást (néha volt egy kis kakaskodás is, de semmi tettlegesség), a másik volt a domináns és az idősebb is. Esetleg emiatt lehet? Én igazából azt hittem meg fog könnyebbülni, hogy nincs a másik cicám.

Másik lehetséges ok, hogy 3 hete megkapta a szokásos éves kombinált oltást, emiatt vagy sem, rá kb. 4-5 napra macskanáthás lett, ami sajnos a mai napig tart. Bár már javul. Amiatt, hogy nem gyógyul gyakran voltunk állatorvosnál. Az ilyenkor szokásos macskás stresszen kívül annyit észrevettem, hogy bepisilt minden egyes alkalommal a hordozóba. Korábban ez sosem fordult elő vele.

Egész nap alszik (éjszaka nem látom, csak feltételezem), az étvágya szokásos, néha rám fúj (ha a monitorom elé fekszik, akkor el szoktam küldeni) ami korábban nem volt rá jellemző. Nem megy ki a kertbe, pedig korábban napközben is többször kint volt hosszabb ideig. Annyira nem akar kimenni, hogy a dolgát is inkább a házban végezte el (ezelőtt ilyen sosem történt). Emiatt raktam ki macskaalmot inkább, amit használ, azóta ilyen probléma nincs. Állatorvos szerint fizikailag rendben van (teljes vérképet is néztünk).

Miért változott meg ennyire a viselkedése? Hogy tudnék neki segíteni visszatérni a "régi életébe"? Idővel meg fog oldódni?



#macska #betegség #macska viselkedés változás
2023. ápr. 2. 23:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy sokszor oda jön hozzám simogatásra, dörgölőzik, ez korábban is így volt, tehát itt nem történt változás.
2023. ápr. 2. 23:54
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
A macskákat az állatorvos egy életre is traumát tud okozni. Meg persze a társa elvesztése is nagyon megviselte. A macskád valószínűleg depresszióba esett.
2023. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem voltak jóban a másik cicámmal. Mióta nincs itt nem keresi vagy ilyesmi. Ennek ellenére is megviselheti a hiánya?

Állatorvos tud depressziót okozni? Máskor is voltunk már igaz nem ilyen gyakran. Ezt sajnos nem lehet a jövőben kikerülni.

Ha depressziós akkor mi lehet rá a megoldás? Vannak ilyen stresszoldó párologtatók, tabletták, ezek működnek? Vagy egyszerűen csak türelmesnek kell lenni és idővel megoldódik?

2023. ápr. 3. 00:22
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Érthető, ha megváltozott a viselkedése. A macskák a monoton dolgokat kedvelik jobban, van hogy rosszul viselik a változást, mivel a másik cica elpusztult, így az élettere is megváltozott, az állatorvos miatt stressznek lett kitéve, illetve elkapott egy vírusos fertőzést. Adj neki időt a gyógyulásra és arra, hogy hozzá tudjon szokni az új helyzethez.
2023. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek a párologtatók is olyanok hogy vagy bejön vagy nem. Mindegyik cica más. Foglalkozz vele többet, adj neki finomakat enni és persze időt. Meg kell szoknia az új helyzetet. Jobbulást nektek!
2023. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem tehetek mást mint várok. Szomorú ez az egész helyzet, a másik cicám halála miatt sokkal jobban is aggódom. Köszönöm a válaszokat.
2023. ápr. 3. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!