Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica mindig bekakil. Miért?

Cica mindig bekakil. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van két benti macskánk, (panelben lakunk) az egyik két éves, a másik egy. Mindketten ivartalan fiúcicák.


A kisebbik cica amióta velünk van folyton bekakil a nappali közepére, az alomba nagyon ritkán szokott. Minden reggelemet kakitakarítással kezdem, mindig a nappali kellős közepére kakil, de nem csak este, volt már, hogy a jelenlétemben is odakakilt. Érdekes még, hogy pisilni viszont mindig bemegy az alomba, azzal semmi gond nincs, csak valamiért a kakilás nem megy neki ott, és nem tudom miért. Próbáltam egyszer másfajta almot, de sajnos akkor is ugyanez volt a helyzet.


A két cicára két alom van, mindegyik naponta takarítva van.

A nagyobbik cicával semmi gond, ő mindig az alomba végzi a dolgát.


Mi lehet a gondja? Mit tudnék tenni, hogy mindig az alomba kakiljon?



2023. ápr. 4. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

És ha odatennéd az almot, ahová kakálni szokott? Nem egy épületes látvány, de onnan szép apránként eltologatod arra a helyre, ahol szerinted állni kellene. (Ez csak egy tipp, de hátha)

Vagy zörgős fóliát teszel oda átmenetileg; annak a hangját utálják.

A kakaszagot eltünteted minden alkalommal? Mert egy idő után a szagra is mennek..

2023. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs egészségügyi ok a háttérben, skkor stressz. Jelez, hogy neki valami nem jó, valami frusztrálja.

Amúgy egyel több alomtálca kéne, mint ahány macska van.

2023. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Ez kb egy 2x2 météres terület, viccesen nézne ki befóliázni az egész nappalit :D De lehet megpróbálom ha nem lesz más lehetőségem.


A szag el szokott tűnni (legalábbis én nem érzem utána), mindig feltörlök utána ott fertőtlenítős nedves törlőkendővel.

2023. ápr. 4. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
#3 Az semmit nem jelent, hogy te nem érzed.
2023. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ha takarítok és felmosom a nappalit, attól sem múlt még el, hogy odakakilt volna.
2023. ápr. 4. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Legközelebb szedd fel a kakit, és dobd be az alomba, hátha összekapcsolja, hogy az oda való :)


Hogy érzi magát a másik cica társaságában? Nem stresszel? Bunyóznak? Van elég helyük saját maguknak, ha épp nem akarnak együtt lenni?


A kakit azért ássák el, hogy elrejtsék a jelenlétüket, ne hagyjanak nyomot maguk után. Ha kint hagyja a szoba közepén, azzal jelezhet nektek is, vagy épp a másik cicának fejezheti ki a dominanciáját.

2023. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

A másik cica hogy használja az almot?

Mert nálunk pl az egyik luxusnak érzi sokszor, hogy elkaparja, akár közvetlenül takarítás után is, egyszerűen odaszarik a tetejére, majd elégedetten távozik. A másik viszont nyilván nem akar a kakában tapicskolni, szóval ő meg szimplán akkor az alom előtti szőnyegre csinál. Ja és hiába van két alom, kakálni csak az egyikbe hajlandóak…Szuper.

2023. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy tudom, hogy eggyel több alomtálca kell, mint amennyi cica van - bár ez nálunk sincs így, 1 tálca van a 2 macskára, de az egyik kijárós, szóval ő kint intézi inkább, ritkán használja az almot.


Nálunk még akkor volt ilyen probléma, amikor rossz volt az alom, nem csomósodó és nem tudtam rendesen takarítani. Amint le lett cserélve rendes, csomósodó alomra, elkezdte rendesen használni a cica.

2023. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
#7, kolléganőm macskája az egyik almot pisilésre, a másikat kakálásra használja. Amikor úgy döntöttek, hogy tán elég lesz csak egy is, és a pisilőset felszámolták, a macska elkezdett a szőnyegre brunyálni. Azóta megint két almot pucolnak :)
2023. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#6 Ezt hogy stresszel, ezt hogy mutatja ki? Bunyózni, játszani minden nap szoktak. Helyük van, sokszor nincsenek is épp ugyanabban a helyiségben.

Rendben, bele fogom tenni az alomba mostantól, hátha rájön.


#7 Mindig elkaparják ha használják az almot. Mindegyiket használják mindketten.

2023. ápr. 4. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!