Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese kan kutyusom...

Bichon Bolognese kan kutyusom 2 eves napi 2szer megyunk le setalni fel orara de ennek ellenere ejjel mindig bekakil. Nem tudom mi tevo legyek?

Figyelt kérdés
Lent mint a 2szer elvegzi a "nagydolgat" is! Ketszer kap egy nap enni mindig setalas utan reggel 9kor es este 6kor! Hogyha valaki jart mar igy vagy esetleg tudok segiteni kerlek irjatok?!
2012. okt. 31. 09:52
1 2
 1/17 Csivibaba ***** válasza:
Én mindig leviszem evés után is, mert általában attól megjön az ihlet :-) Viszont akkor már nem rohangál, nem hosszú a séta, csak egy utolsó pisi-kaki és irány aludni. Kaja előtt vannak a hosszú séták, mert nem tasz jót nekik, ha teli gyomorral rohangálnak!
2012. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem is Bichon Bolognese kanom van, bár ilyen problémánk nincs. Vele reggel/délelőtt szoktam elmenni, akkor jó hosszú sétára, hogy jól lefáradjon, utána kap enni. Délután is szoktunk vele játszani, hétvégén el is megyünk kirándulni. Este viszont először mindig kaját kap, 6-7 körül, és utána megyünk le sétálni. Az egy rövidebb séta, elvégzi a dolgát, és jövünk fel. Szerintem nem jó megoldás ha séta után eszik aztán egész éjjel bent kell lennie, mert pont hogy evés után fog piszkítani.
2012. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Te szívesen mászkálsz tele hassal? A kutyáknak sem jó, főleg, hogy ha még rohangál, akkor gyomorcsavarodása is lehet.. Én úgy szoktam, hogy este lemegyek velük 7kor egy nagyobb sétára, este fél9körül kapnak vacsit, legalább egy órát hagyom őket pihizni, és aztán megyünk le egy gyors pisi-kakira.
2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem mondtam, hogy evés után azonnal le kell vinni. Kicsit várunk, és utána lemegyünk, de akkor mi is csak addig, ameddig el nem végzi a dolgát. Gyors pisi-kaki. Ő szívesen mászkál tele hassal is, bár nem hagyom rohangálni akkor, pont azért, amit te leírtál.

Egyébként a te módszered is jó.

2012. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
panelba 2x viszed le üríteni?? Az nagyon kevés,nem csodálom hogy bepiszkít. Nekem is akkora kutyám van mint a tied,és ha hideg van ha meleg ha esik ha fúj mindig 4x-5x levisszük egy nap.
2012. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2x van lent egy nap???

úristen szegény kutya!!!!


egy lakásban tartott kutyát minimum 3x-4x le kell vinni!!


reggel,délután és este is vidd le!!!


te kibírnád,hogy reggel és este mehetsz csak wc-re??

gondolom nem,akkor ne várd el szerencsétlentől,hogy kibírja..


szerintem elég ha napi 1x adsz neki enni és 3x-4x leviszed a problémád meg fog oldódni,persze nem egyik napról a másikra,mert meg kell hogy szokja ,hogy többször van lent így a kövi sétáig kifogja bírni!!

de az a 2 séta nagyon kevés és csak fél óra..

2012. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
és hogyha 10-18ig dolgozik, hogy vigye le délután?:) egyébként mi is csak este adunk nekik enni, tökéletesen elvannak vele, de mivel én itthon vagyok egész nap, van, hogy 3 óránként is lemegyünk, persze ezek között a legtöbb az gyorspisikaki, de nem cáfolom azt, hogy nem elég neki a napi 2x séta. Amikor még suliztam, és 8-17ig bent voltam, akkor kimentünk rögtön miután hazaértem olyan 6 körül, aztán meg ugye este10kor is, de ha szükség volt rá, mert láttam, hogy akármelyik is nyugtalan, akár éjfélkor is leszaladtunk. Most már szerencsére egyébként is beálltak, ha nem megyünk napközben sokszor, mert sok a dolgom itthon, akkor csak 3-4 séta van.
2012. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én naponta 4x viszem le sétálni a kutyámat, szerintem ennyit azért illik biztosítani neki.
2012. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
koszonom,hogy valaszoltatok es megproblom tobbszor levinni de sajnos csak hetvegen tudom mert hetkoznap 10-17 dolgozom... Amugy nagyon sok ismerosomnek van ilyen kutyusa es 2szer viszi le ennyi idore mint en es azok nem piszkitanak be...
2012. okt. 31. 13:45
 10/17 A kérdező kommentje:
Meg azt felejettem el leirni,hogy amig munkaba vagyok addig nem piszkit be hanem mindig csak ejjel...es csak kaki van,pisikalni nem szokott be!
2012. okt. 31. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!