Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kamasz kutyáva...

Mit csináljak a kamasz kutyával? Napi 1-2x bepisil és van, hogy bekakil még mindíg!

Figyelt kérdés

5 hós korától van nálunk.Kan kutya.Most 7 hós múlt.Lakásban lakunk és kezdetben 2 óránként levittem aztán láttam, hogy bírja tovább is így 4 óra lett belőle.1 héten 1-2x bepisilt.Kb. pár hete lett ivarérett, a golyói is nagyobbak és jelölget séta közben.Most egy héten 4-5x is bepisil és be is kakil pedig levisszük.Gondolom most vezérnek hiszi magát vagy nem tudom.Most párom is itthon van és amikor alszik délután akkor amikor felkel a kutya odamegy hozzá nagy farokcsóválva, mászkál körülötte aztán távolabb tőle pár percre rá pisil leguggolva a szőnyegre.Leszidom kissé.Leviszem rögtön utánna és ott is pisil egy csomót.Ma meg reggel amikor felkelt párom én is ott voltam a szobában vele, a kutya meg lesett meg feküdt az előszobában.Aztán eltünt.Amikor kimentem a konyhába kaki kupacot találtam.

Az utcán acsarkodik a motorosokra, nagyobb autókra.Eddig is félt tőlük, nem reagáltam rá semmit.Most meg harciasabb lett.Próbálom kizökkenteni, hogy ne acsarkodjon annyira.A játékot sem adja már ide magától.Mit kezdjek vele segítsetek!



2013. jún. 24. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Első körben falkavezérnek kellene lenned.

A kutya ivarérett lett,eddig nem voltak szabályok,vagy ha voltak is nyilván nem tartotta be őket,te meg vagy rosszul vagy egyáltalán nem fegyelmezted.


A kakit egyszerű kikerülni,kajálás után vidd le a kutyust 30 percen belül üríteni fog.(Ugye a kaja nincs 0-24 előtte)

A pisilés pedig területjelölés is lehet.Ezt meg csak a falkavezér teheti meg.Így nyilván nem te vagy az.

Olvassatok utána a falkavezérségnek és ivartalanítani sem lenne h*lye gondolat :)

2013. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából már utánna néztem a falkavezérségnek, nézek Cesar Millant, Cerberos kutyasuli hogyan legyek falkavezér cikkjét is kinyomtattam.Alkalmaztam a gesztusevést eleinte párszor, az ajtón én megyek elsőnek viszont lent a földszinten meg ő megy elsőnek:S.Kaja nincs előtte mindíg csak napi 2x kap.Nem morog ha kajatáljába nyúlok.Idegen kutyákkal barátságos.Utálja viszont a biciklis, zörgös gyerek motor, nagy buszt és acsarkodik rájuk.Néha egy két emberre az utcán is acsarkodik, oylankor modom hogy nem és megyünk tovább, de van hogy les utánna és alig akar jönni.Sétálni elég jól lehet vele, de néha húz ilyenkor megállok vele míg lenyugszik vagy csak rántok egyet a pórázon.A bejárati ajtónál és ha idegenek jönnek ugat, vinnyog, kinlódik.Ha valaki bejön utánna barátságos vele, de ugrál rájuk ilyenkor lefogom, de az nem jó mertz fölsapnolja magát.Lopkodja a zoknikat, papírzsepiket.Tud pár alap vezényszót kb ennyi.
2013. jún. 24. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a falkavezérség egy elég komplex dolog.

A tippek,azok csak segítenek erősíteni a tekintélyed,igazából érezned kellene neked is,meg a kutyának is,hogy kettőtök közül,TE vagy az alfa,nem pedig ő.

Mivel kamaszodik ez most nehezebb feladat.


Én ajánlanám,ha nem egy komplett engedelmességi tanfolyamot,de 1-1 rehabilitációs órán való részvételt.Persze a cerberosnál.Sokat tanulhatsz és a kutyád is.

A rehabos órák pedig nem órarendszerűek,akkor mész ha kedved van,és alkalmanként 2000 Ft-ba kerül.Amit teljes mértékben állatvédelemre fordítanak.

Szerintem érdemes lenne megpróbálnotok.

2013. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!