Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban élők: Veled alszik...

Lakásban élők: Veled alszik éjszaka a macskád?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan működtök a gyakorlatban? Nem zavaró a jelenléte?

Ha nem, milyen módon oldod meg az éjszakát? Volt már balhézása belőle?



2023. ápr. 6. 15:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
51 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Velem alszik egy szobában, de külön ágyon 😀 nem közösködik.
2023. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Magamra zárom a háló ajtaját (de nagyon gyorsan rájöttek, hogy nem nyílik). Évente 1-2x azért bepróbálkoznak, hátha, főleg akkor, akkor, ha késik a reggeli.
2023. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
A lábunknál alszik. Minden este már alig várja hogy lefeküdjünk aludni és befeküdjön közénk.
2023. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Változó. Van, hogy rajtam alszanak, az nagyon kényelmetlen, van, hogy másik szobába. Hangos sziámik, nem nagyon tudnám őket kizárni.
2023. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Mikor még élt, velem aludt. Vagy a párnám felén, vagy a mellkasomon. Ritkán adódott, hogy a lábamnál alszik.
2023. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Ágy sarkában van egy takaró; azon alszik 8 hetes kora óta. Nem randalírozik éjjel.

Ha késik a reggeli, megpiszkálja az arcomat a mancsával - csekkolja, hogy élek-e még egyáltalán :) -, és kellően vádló p*fával bámul ahhoz, hogy ne késlekedjek a továbbiakban 😻😻😻

2023. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%
Még ha csak egyről volna szó, de nekünk négy van. Abból 2-3 minden éjjel velünk alszik. Néha persze hogy terhes a jelenlétük, de ha meg máshol kolbászolnak, akkor hiányoznak, és keressük őket.
2023. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Igen, feljön hozzánk aludni. Lábnál szeret lenni, sokszor a két lábunk közé fekszik.


Egyik hajnalban megébredtem, párom épp fordult, cica is ott volt.


Mondom neki: Óvatosan, ott a macsek a lábad között.


Erre ő, álmában (alvajáró): Tudom... szerinted miért fordulok úgy, mint akinek egy fsz van a seggében?


Hát jó :D Visszaaludtam.


Elég mélyen alszom, de valamennyire mindig a tudatomban van a cica, és hogy hol van. Azt hittem, még mindig a páromnál van, de közben átjött hozzám.


Nyújtom ki a lábam, érzem hogy ütközik... ekkor felébredtem, és látom, hogy csóri az ágy végén ül, majdnem lelökve, és ítélkezve néz. Gyorsan visszahúztam a lábam, ő meg sértődötten visszahuppant a térdhajlatomba.


Ennyi az összes probléma, ami jelentkezik az egy ágyban alvásból.

2023. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Kettő van, a trónkövetelő amikor lekapcsoljuk a villanyt és a tévét akkor az esetek nagy részében jön dagaszt egy kicsit és alszik rajtam egy fél órát, aztán bevonul az ágy alá. Néha éjszaka megjelenik és alszik mellettem egy kicsit, de kb ilyen fél órákat.
2023. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Változó. Az egyik minden este párom mellkasára mászik, bújik, aztán amikor elálmosodik, akkor lefekszik az egyik cica ágyra. Ekkor amíg ő ott van, jön a másik cica is, de ő csak pár percig, aztán elvonul valahova (cicaágy, kanapé stb.). Egy idős cicánk van, ő sokat változtat helyet. Sokat alszik a lábunknál, vagy a fejem fölött pár percig, vagy elvonul ő is valamelyik kedvenc helyre.

Nagy általánosságban mindegyik valamelyik cica bútoron alszik nagyrészt. És teljesen alkalmazkodtak az életritmusunkhoz.

Sose jutott eszünkbe kizarni őket. Velünk élnek, furcsa lenne számunkra lakásban tartott állatot kizárólag innen-onnan, főleg úgy, hogy mi bent vagyunk. Nagyon ragaszkodóak a mieink.

Persze, gondolom nem mind az.

De nálunk családtagoknak számítanak.

Azért vettük őket magunkhoz.

Kutyát se tartanék láncon soha. Kegyetlen dolog. Egy láncon éli le a rövid kis életét?! Akkor inkább ne legyen.

Néha valóban "sok", de ezt vállaltuk. Ugyan úgy lemondásokkal, kompromisszumokkal, felelősséggel jár, mint egy gyerek. De tanítható ugyan úgy. Számomra ez ugyan ilyen.

Vagy teljesen velünk van, velünk él, vagy inkább ne legyen.

2023. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!