Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy házi macskát pórázon sétáltatni?

Figyelt kérdés
Az én macskám a házunk előtt szépen megy pórázzal,majd ha menni akarunk tovább nem jön vagy lefekszik!Segítsetek, hogy tanítsam meg pórázon sétáltatni?
2010. okt. 8. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Na, ez az amit a macskának soha nem fogsz megtanítani. Ösztönösen makacs...
2010. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kajával csalogasd nálunk ez bevált, vagy vedd kézbe menj vele egy kicsit aztán tedd le akkor meg fog nyugodni :)
2010. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy házimacskának az a természete,hogy csavarog. Csak kínozod vele,ha pórázon és csak a lakásban tartod.
2010. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kínozza vele? Az én macskám határozottan élvezte a pórázos sétákat :) Jó,persze nagyon nehéz megszoknia,hogy nem mindig arra megy amerre ő akar,de sok sétáltatás után megtanulja, hogy nem úgy van az :) Nekem nincs bevált módszerem,egyszerűen idő kell hozzá. Ha lefekszik vedd fel,sétálj vele kicsit úgy,aztán rakd le - ha nem jön húzd a pórázt(jó,azért ne úgy hogy a macskát a földön rángasd :D)
2010. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Meg próbálom mindet megcsinálni!Az én macskám is szereti a pórázt mert a házuk előtt nagyon szépen megy :) és amúgy is azért sétáltatom mert mindig kinéz az ablakon olyan mintha ki akarna menni de nem tud,ez nekem meg fáj :/

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 9. 09:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza van annak aki azt mnodja nem kell sétáltatni. Szüleim cicája 13 éve a lakásban él, próbáltuk sétáltatni régebben de nagyon félt kint a szabadban. így szokta meg.

DE: a saját cicáimat én is sétáltatom:) Illetve ez így nem helyes: ők sétáltatnak engem:) Ne várd hogy a macska kutyamódra menjen melletted arra amerre te akarsz. egyszerűen hagyd hogy hagy menjen arra amerre csak akar, próbálj olyan helyet keresni ahol nagy füves terület van, sok fa amire felmászhat, de kevés bokor amibe beleakadhat a póráz. Vegyél kiengedhető pórázt (3-5m) mert néha szeretnek kicsit futkorászni, vadászgatni. Nem fognak veled hatalmasakat sétálni, jobban szeretnek egy adott kis területen belül megmaradni és szaglászgatni,20000x körbejárni stb.

2010. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!