Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a cicám?

Miért pisil be a cicám?

Figyelt kérdés

5 év körül van. Fiú ivartalanított cica. Most költöztünk. Az előző helyen is csinált ilyet. Ki kellett dobni a szőnyeget. Most új padló szőnyeg van és tegnap éjszaka arra is rápisilt. Mindig a sarokba csinálja egyébként és kaparja a szőnyeget amíg le nem takarom valamivel. Nem jó az alom vagy mi a fene?

Nem csak az a kérdés hogy miért csinálja, hanem hogy mivel lehet ezt kitakarítani?

Ilyen nyugtató párologtató van neki bent egyébként. Azt hittem a rossz szokásokra ez lesz ráhatással de úgy néz ki hogy nem.



2023. máj. 4. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Próbaként tedd oda az alomtálcát, ahová pisilni szokott. Egyébként lehet, hogy nem tetszik neki az almosláda színe/mérete/formája, utálja a benne lévő almot (érdemes lenne cserélgetni, hátra..), nem tisztítod ki megfelelő (neki megfelelő) időben, zajos/forgalmas helyen van, stb.

Valószínűleg a költözés alapból is stresszeli.


Pisifoltra szőnyegből nincs ötletem..

2023. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A stressz miatt lehet szerintem is. De azért kérdezd meg az allatorvost, ő biztosan fog tudni javasolni valamit :)
2023. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"Ilyen nyugtató párologtató van neki bent egyébként."


Kabos Lacinak volt erre egy jó vicce, melyben az orvos nyugtatót adott a folyton bepisáló páciensének. A kontroll-látogatáson a páciens boldogan beszámol az orvosának az elért eredményről:

"Drága doktor úr - bepisálok, de már nem érdekel!"

:-)

2023. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy csak lelki okokból, de ivartalanított kandúroknál gyakori a testi ok is, húgykő vagy bármi más vizelési rendellenesség.
2023. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen már 3x volt neki elzáródása és orvoshoz kellett vinni de most hála égnek nem az. Az máshogy jelentkezik. Egyszerűen valamiért oda csinál. Kutyapelenkával vagy törölközővel szerintem próbálkozok hogy a szőnyeg ne legyen olyan legalább.
2023. máj. 4. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyhe ecetes vízzel sikáld át. Egyrészt eltünteti a pisiszagot, másrészt nem szeretik a szagát. Max. kutyapelenka legyen, mert a törölköző átázik.
2023. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a húgykőhöz lesz köze, mert az pont így jelentkezik :) A mi cicánk is az, ő is ide-oda pisilt, el nem tudtuk találni az okát, amíg egyik pillanatról a másikra nem jelentkeztek a tünetek. Bár... Kap gyógytápot? Mert ha igen, akkor esélyesen tényleg a költözés lehet mindennek az oka.
2023. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!