Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd cicával, aki hozzám kezdett el kötődni? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Na szóval, a történet: A szomszédnak lett két cicája. Mivel nekem is van macskám (sokkal idősebb, nagy kandúr), így elűztem, elkergettem, elsicceltem az idegen macskákat, viszonylag erélyesen. Kertes házak, a macska könnyen átjön a kerítés hibáin, máshol átugrik a kapun, simán átjön ha akar.


Viszont az egyikük állandóan visszajön, annak dacára, hogy pár napig kitartóan zavartam haza, a kandúrunk is fújással, támadással, irigy falánksággal (ez az amikor mindent megeszik, hogy ne kapjon a másik) reagált a közeledésére.


Aztán olyan aranyosan dörgölőzött meg játszott, hogy nem tudtam neki ellenállni tovább, a kandúr is megkedvelte, mikor az "újonc" beállt a sorba és elfogadta a "helyi" cica dominanciáját, illetve mikor már rájöttem, hogy az elzavarásnak, hazaküldésnek nincs értelme, egy helyen etettem őket, ami sokáig fújással, morgással járt, de végül csak megszokták egymást, igaz a "mi" cicánknak kiemelt helye van, a másik csak az "alatt" lehet.


Viszont kellemetlen, hogy többet van nálunk, mint az otthonában. Ráadásul a gazdái tuti nem bánnak vele rosszul, miért jött át ennyiszer? Miért jön mindig dörgölőzni, játszani, meg hogy felvegyük? Konkrétan itt már külön nevet adtunk neki, ami nem az, ami "otthon" és erre jobban hallgat. A szomszéd talán ezt elfogadja már, de akkor is kényelmetlen, mert sosem akartam "elcsábítani" a cicáját, ő jött ide, magától. És akárhányszor kimegyek a kertbe dolgozni, jön velem, gurítgatja a diókat, dagasztja a levélkupacot, ugrabugrál a fákon, a saját farkát kergeti, mint egy kutya stb.


Okos, szép cica, nem bánom, hogy itt van, csak... miért? Miért engem/minket választott? Otthona is szép, nagy kert van, kedves gazdái lehetnének.



#macska #cuki kiscica #szép kiscica #doromboló barátunk #Miért minket választott? #Mijáúúúú
2022. okt. 23. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez meg mért zavar, örülj neki!
2022. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Kiválasztott Téged, van egy új Cicád. 😽
2022. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Igy jar az, aki hagyja koborolni a macskat. Ez mindig benne van a pakliban,hogy a macska elmegy, masnal van inkabb, eltunik, stb.


Ez van, gondolom a gazdaja gondolt erre is, meg ugye te is szamitasz ilyesmire a te macskad eseteben.


Ha kikeri maganak, akkor lehet neki javasolni a macskabiztos keritest vagy benti tartast es akkor nem megy el a macska.

2022. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Mintha csak a saját esetemet olvasnám... Én sem értem, miért van itt a cica állandóan. Már korán reggel itt van az ajtó előtt. Tulajdonképpen nem bánnám, csak az a baj, hogy én csak a fagyok beálltáig leszek itt. A cicának van gazdája, gyönyörű, ápolt, jól tartott állat. Csak remélni merem, hogy nem fog kiborulni, ha elmegyek.
2022. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
89%
Általában az az ok h nálad jobban érzi magát mint otthon lehet h jól bánnak vele de simán lehet h nem kap elég szeretetet simogatást bármit és hiába a nagy kert ha ez nincs, illetve ahogy a macska is egyre jobban háziasítva lett gyakran vágynak más cicák társaságára és lehet h a te cicad szimpatikus volt neki és jól kijön vele. Összességében szerintem orulj neki h ott van max meg a szomszédokkal válthatsz két szót h nekik ez igy rendben van e és igy biztos nem lesz probléma
2022. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kóborolt te meg a kajával odaszoktattad. Grat
2022. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!