Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy odaszokott kóbor...

Ha egy odaszokott kóbor macska megharap, akkor kinek kell szólni, hogy fogják be az állatot?

Figyelt kérdés
Rokonomat megharapta egy kóbor macska, amelyik oda szokott a kertjébe járni enni, rokonom kórházba került sebfertőzéssel. Nem szeretnénk, ha a macska ott lenne még mire őt hazaengedik, kinek kell szólni, hogy befogják?

2023. máj. 26. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10, a tetanuszt adják egyből. Azért szokták kérni a hatósági vizsgálatot - megfigyelést -, hogy ne kelljen fölöslegesen benyomni a veszettség elleni oltásokat. Azért az nem egy kispályás folyamat; időseknél pláne.

Szóval célszerű lenne befogni azt a cicát..a néni érdekében.

2023. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem lett a macska "beszorítva", nem állatkínzó a nagynéném, de tényleg hozzányúlt és megsimogatta, akkor harapta meg.. Amúgy nem az a célom, hogy elaltassák, csak jó lenne ha eltávolítanák. Köszi a válaszokat, akkor rákeresek erre, hogy ki a sintér ott.
2023. máj. 26. 21:25
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
#12 Pedig ha a sintérrel viteted el, akkor el lesz altatva.
2023. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Állatmentők, ilyen menhelyi dolgozó önkéntesek? Ők foglalkoznak ilyennel?
2023. máj. 26. 21:28
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod, de nagyon kicsi az esély arra, hogy fogadják a cicát.


A legegyszerűbb megoldás - és szerintem mindenkinek a legjobb is - az lenne, ha békénhagynátok a cicát és a nagynénéd 'távolból' etetné őt. Nincs simi, ölbevevés, ilyesmi. Kirakja a kaját és bemegy a házba.


De esetleg a szomszédokat is körbe lehet kérdezni, hogy kié a macska, mert ők meg főleg nem örülnének, ha a sintérrel elvitetnéd a macskájukat.


Hozzám is átjárnak a környék macskái, mert szeretem etetni őket. Viszont nem tudom mindegyikről, hogy ki a gazdája. De aligha van a falu ezen részén gazdátlan macska, csak csavarog az összes a kerteken át.


A lényeg: mielőtt sintért hívnál, legalább plakátold ki, vagy kérdezd meg a helyi facebook csoportban, hogy kié a macska.

2023. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A külleméből ítélve nem úgy tűnt, mintha ember nevelné. Ehh, nem tudtam, hogy a sintér egyenlő a halálos ítélettel. :-(

Mindenképpen megértetem vele, hogy hozzá ne nyúljon, közel 80 éves már, de azt hiszem a kórház meg a fájdalom csak hatni fog és megérti, hogy "vad" állatokat nem simogatunk.. Köszi a válaszokat!

2023. máj. 26. 21:54
 17/17 anonim ***** válasza:

#16 De ha van helyi facebook csoport, még mindig megkérdezheted, hogy kié a cica. És megkérheted őket, hogy etessék jobban, vagy nem tudom. :D Nálunk is vannak leharcolt macskák - a kijárósok sajnos megszenvedik a kijárós létet, főleg a kandúrok -, de sok rozoga, félszemű macskának megvan a gazdája.


Sajnos faluhelyen még nem túl általános az, hogy a macskát ivartalanítani kell és házon belül - de minimum udvaron belül kell tartani. Meg vannak erre a megfelelő hálók és kerítések.

2023. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!