Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazatérhet még a macskám?

Hazatérhet még a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az 1 éves ivartalanított lány macskám 3 napja tűnt el.Többször hivogattuk és végigjártuk a környéket de semmi :/

Viszonylag jó környéken lakunk bár a főùt mellett de arra sose szokott elmenni.Még sose kóborolt el fél napnál több ideig.Nagyon aggódom érte😭



2023. máj. 26. 01:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik szomszédhoz esetleg bemehetett?
2023. máj. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Vagy igen, vagy nem. Te sem tudod, mi sem tudhatjuk. Ha esetleg hazamegy, tartsd bent ezentúl vagy legyen macskabiztos kerítésed és ne engedd többet kóborolni, mert legközelebb nem biztos, hogy túléli a dolgot...
2023. máj. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg nézz körül a környéken olyan helyeken is, ahova bezárhatták - akár véletlenül is.


Lehet pl. saját pince, szerszámos, szomszéd pincéje, nem használt, de bezárt jármű, ilyesmire gondolok. Ha környéken szólítgatod és hallja, akkor feltételezem, hangot is ad.


Sajnos sok minden lehet vele, ha nem szokott elkóborolni, akkor valamiféleképpen akadályozva lehet - jobb esetben ez lehet egy véletlen bezárás, esetleg fogság, amiből később még meglóghat.


Remélem, előkerül, légyszíves írd meg, ha megkerült - drukkolok neki.

2023. máj. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
11%

Jaj, ne aggódj:)


Az én régi kiscicám 2017. április 4-én született. Nem is tudom pontosan melyik évben, de eltűnt hosszú hónapokra. Már beletörődtünk hogy meghalt.


Aha, igen.. az egyik nap hazaérkezett. Az arca nagyon sebes volt, tele volt karmolásokkal, az egyik füle pedig odaveszett. Ettől függetlenül igazi csoda volt.


Ezután ismét eltűnt két hétre és megint visszajött, akkor már látássérült volt szegénykém.. utána 2022 januárjában (?) végleg eltűnt valahová. Azóta megfogadtuk hogy nem lesz macskánk.


A történtekért mi vagyunk a felelősek szerintem. Hagytuk hogy „elvaduljon”. Nagyon sajnálom, mert ő volt az első cica (hiába voltak már előtte is macskáink) akivel már én is úgy tudtam foglalkozni mint a felnőttek és már nem úgy szerettem őt mint az első macskámat 6-7 évesen..


De persze mit hozott a sors? Lett egy új macskánk. A kis „túlélőnk” ellentétje. Ez a macska nagyon nem tudja elviselni ha megsértik őt (pl. Ha nem engeded oda a kanapéra akkor a nap további részében háttal fog neked ülni), van saját kajakérő helye, ahol addig fog ülni, esetleg még be is alszik, amíg nem marhás vagy halas kaját adsz neki a csirkés helyett, mert hát ő azt nagyon nem szereti..:D

Lassan egyéves lesz, de még mindig olyan mintha most kaptuk volna. Hamarosan ivartalanítjuk. Csak a környéken mer mászkálni, de ha esetleg eltűnne, akkor sem kell feladni a reményt, hiszen volt egy igazi túlélőnk..:)


Fun fact: a túlélő macska már csak engem szeretett a családban. Mindenki mást karmolt, de nekem megengedte hogy simogassam:D

2023. máj. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Remelem, elokerul. Nem akarlak elkeseriteni, de pl. egy solyom is elkaphatta, ha nem volt tul kover.

Ehetett mergezett egeret.

Remelhetoleg csak az egyik szomszed szoktatta magahoz, es benti cicat csinalt belole (amire te nem voltal kepes).

2023. máj. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
42%
Attól füg hogy nevelem
2023. máj. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Na persze, most aztán megy a sírás, ugye. Hát bazze, talán nem kellett volna kiengedni, nem? Az ilyet sose tudtam sajnálni.


A #4-es meg csak szimplán idióta.

2023. máj. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 NTBS ***** válasza:
38%
Igen, van rá esély.
2023. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem érte baleset (autó, kutya), akkor hetek múlva is jó esély van. A macskák helyhez kötődnek, hacsak nem talált valami jó helyet, ahol sok és finom kaja van, akkor hazamegy. Van két kinti/benti macskánk, napokra elcsavarognak, a rekord két hét.
2023. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Van rá esély, hogy kivasalta egy autó, igen.


Ne tarts macskát, ha ilyen felelőtlen vagy.

2023. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!