Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a macskáknak van...

Szerintetek a macskáknak van humorérzéke?

Figyelt kérdés

2023. jún. 1. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Garfieldnak igen
2023. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már valaki kérdezte egyszer. A macskáknak olyan tulajdonságuk van, hogy szeretnek reakciókat kiváltani az emberekből. Bármilyen reakciót, csak valahogy pezsdüljön meg az ember lelke. Ha a macska rájön, hogyan válthat ki az emberből reakciókat, akár "cukiskodással", akár bosszantással, vagy egyéb dolgokkal, akkor gyakorolni fogja. Ha nevetsz az állaton, az is egy reakció kiváltás, és ha a macska rájön, hogyan tud nevettetni, akkor azt is űzni fogja, tapasztalatból mondom. Tehát átvitt értelemben, igen, a macskáknak van humorérzékük, csak ők nem ennek fogják fel.
2023. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bferike ***** válasza:
100%

Pár hete, vagy egy hónapja láttam egy bizonyító erejű videót arról, hogy igen.

Egy kandalópárkányon ül két macska, és az egyik megpróbálja észrevétlenül lebillenteni a másikat, mire a másik észreveszi, erre ő úgy csinál mintha csak a falon akarna nyújtózkodni.

2023. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ém azért kérdeztem, mert pl. a kutyámnak, szerintem jó humorérzéke van, de a macskámnak szinte semmi.

Például a kutyám teljes pontossággal, pajkos örömmel reagálja vissza, ha valamivel megtréfálom. Efféléért soha meg nem sértődne, inkább ő is igyekszik ilyesmit kezdeményezni.

A macskám viszont a leglájtosabb poént is "véresen" komolyra veszi, ezért általában meg is sértődik. Jó esetben csak megvető pillantással és lábrázással, de gyakran meg is fúj, sőt nem ritkán meg is akar karmolni. Néha sikerül is neki (lásd: véresen).


Mondjuk, amikor felváltva oda-vissza fújunk egymásra az nekem elég szórakoztató, de a cicám meghökkenve, értetlen komolysággal néz rám. ;-)

2023. jún. 1. 18:01
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 ! ma 16:51

" ... ha a macska rájön, hogyan tud nevettetni, akkor azt is űzni fogja, tapasztalatból mondom."

Nna, akkor ez egyéni természetének az eltérése lehet, mert én éppen ezt hiányolom. Ha nevetek (jó, nem túl szépen!) akkor riadt értetlenséggel néz rám.

2023. jún. 1. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, egy macskára nem mindig könnyű ráhangolódni, vagy úgy is mondhatnám, hogy egymásra hangolódni, mert ahhoz valahogy kell a kölcsönös bizalom. Lehet, hogy te alapból is inkább kutyás vagy, nem macskás. A macskás emberek szerintem már megtapasztalták ezt a szintű egymásra hangolódást.
2023. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os! ma 19:29

Ez cicával, a humoron kívüli dolgaiban: a kölcsönös örömű kedveskedésben, öszvebújásban, simizésben, buksilökdösősben, a magaslati ablakunból való párosan elmélyült hosszas nézelődésben, felelgető májogásban és pirregésben, kergetőzésben, bújócskázásban, együtt "olvasásban" és hömbölgésben (stb.) elég jól összehangolódottnak érzem magunkat. Így aztán, szerintem macskás is vagyok. De abban igazad van, hogy hozzám a minden tekintetben szociálisabb, együttműködőbb kutya áll közelebb.

2023. jún. 1. 21:33
 8/10 A kérdező kommentje:

2-es! ma 16:51

"Ezt már valaki kérdezte egyszer."

Miközben ez cica hozzámsimulva itt hever mellettem, kíváncsiságból visszabogarásztam erre a keresővel.

Én a "humorérzéke" szóval nem találtam macskára vonatkozó kérdést. Találtam viszont, szinte ugyanígy megfogalmazott kérdést, pl. a kutyára, az ősemberre, az Istenre és Allahra vonatkozóan.

;-)

2023. jún. 1. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-esre reagálva, akkor csak idő kérdése, hogy egyszer megtapasztald a macskák humorérzékét. Csak ne úgy próbáld meg, hogy megvicceled a macskát, mert az nem biztos, hogy érti :D Inkább csak nevess rajta hangosan, mikor valami hülyeséget csinál, és ha felveszi a fonalat, akkor folytatni fogja a hülyeséget, közben téged nézve, hogy mit reagálsz rá. Nekem számtalanszor volt már ilyen, hogy a macska tudta, mit kell csinálnia azért, hogy nevessek, és azt ismételgette.
2023. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit OFF, de ket cicam van, az egyik nagyon szegyelli ha hulyeseget csinal. Ha eszreveszi hogy lattam amikor benazik, nagyon latom rajta hogy hulyen erzi magat, ha kinevetem, nagyon el is szegyelli magat es elvonul a masik szobaba. A masik nem banja, viszont amikor a ferjem nagyon nagyot nevet, akkor megijed es aggodik erte (gondolom neki ugy hangzik mintha eppen fuldokolna) es felugrik ra, az arcaba bujik, hogy megnezze jol van-e.
2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!