Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sikerült-e valakinek rászoktat...

Sikerült-e valakinek rászoktatni a cicáját, hogy a fürdőszobai Wc-t használja? Olyan jó lenne megtanítani rá! Pláne, ha dolga végeztével, le is tudná húzni.

Figyelt kérdés

2023. jún. 3. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lehúzás dolgot mégis hogyan képzeled? Sok embert sem lehet erre megtanítani, nemhogy macskát, akinek csak pici mancsa van. A macsakák elkaparják a dolgukat maguk után.
2023. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Nos nem én..., de ismertem egy embert, aki megtanította. Láttam róla fotót is.

Úgy csinálta, hogy mindig magával vitte a macskoszt, aki látta az ő dolga végzését. Aztán feltett többször a deszkára, a macseknek lesett a tantusz, azóta használja.

2023. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a lehúzás az nehezebb. Ha lenne ott valami polc, amiről elérné, lehet azt is megcsinálná. De a súlya szerintem kavés hozzá. Nyomógombosnál egyértelműen kevés.
2023. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Az én cicusom még le is hajtja maga után, engem meg folyton azzal csesztet, hogy miért hagyom felhajtva...
2023. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

OFF, de nem ajánlom, hogy megtanítsd. A cicatartás egyik alapja, hogy figyelsz a cicád egészségére.


Ők igyekszenek titkolni, ha baj van - néha a probléma egyetlen jele az alomtálcában van, pl. napokon át megy a hasa a macskának, vagy akár véreset piszkol.


Ha a vécébe csinálja, és még ügyesen le is húzza maga után, akkor nem fogsz tudni a bajról.

2023. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos, hallgatok a #kettes tanácsára. Mától kezdjük a tréninget. Minden Wc látogatásra viszem magammal, és megmutatok neki mindent. Még a Wc kefe használatát is gyakorolni fogjuk. Szerencsére nem buta cica. Pl.a rántott májat akárhova dugom, mindenhol megtalálja.
2023. jún. 3. 17:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ülve pisilj, elég nehezen állnak kétlábra... 😉
2023. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fatim :D válasza:
55%
elméletben lehetséges az hogy rászoktod a vécére de a vécét biztos nem fogja lehúzni. viszont nagyon sok türelem kell ahoz. amiről én hallottam azt egy eszközzel csinálta amit a véccére tett tehát azzal elméletileg fokozatosan szoktatta rá a vécére de ugye ez a macska életkorától is függ mert az idősebb macskák már sokkal nehezebben tanulnak.
2023. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Egészségügyileg nem optimális, számodra és a macska számára végképp nem. A macskát a wctől távol kell tartani.
2023. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát inkább ne álljon kakálni a deszkára. Utána a deszkára ülök. Tisztességgel elkaparja a terméket a neki való alomba, jó ez így.
2023. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!