Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfázott az utcáról befogadot...

Megfázott az utcáról befogadott cicánk. Eleinte semmii baja nem volt, tegnap estére teljesen lebetegedett. Ment a hasa,reszketett, el akart bújni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Az utcáról fogadtuk be,kb 5-6 hetes lehet. Eleinte semmi baj nem volt vele. Tegnap egész nap jó kedve volt, játszott,evett, ivott. Tegnap estére nagyon rossz állapotba került. Remegett, össze volt húzódva,el akart bújni. Nem evett és nem ivott. Ma felhívtunk több állatorvost,de nincsen sehol szabad időpont. Mondtam neki,hogy reszket a cica, száraz az orra és megy a hasa is. Azt mondta,hogy adjak neki probiotikumot,illetve mérjem meg,hogy lázas -e ,ha igen, akkor adjak neki gyerekeknek való 1-2csepp lázcsillapítót. Levitte a lázát,minden okés volt. Most felkeltettem,hogy itassam,megitattam és utána elkezdett keservesen nyávogni és körbe-körbe forogni. Kis idő múlva simizèsre elaludt. Ma egyszer volt szèklete, az is dèlelőtt,az már nem volt annyira híg.

Eléggé gyenge,nem nagyon van egyensúlya..:"( Kérdésem az lenne,hogy szerintetek mi teendő legyek? Miért forog a cica?

A megfázáson kívül az sincs kizárva, hogy kutya kajából evett. Nagyon féltem őt:'(



2023. jún. 6. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem valami félelmen esett át, bántalmazás. Nem tudom ki, esetleg ember, szomszéd . Ha szedul, ütés érhette szegényt. Ne veszítsd szem elől egy ideig
2023. jún. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg baleset érte, autó vagy mérget evett . De több mint valószínű bántalmazás
2023. jún. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinned állatorvoshoz
2023. jún. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is valami ütés érte. Ilyen volt a cicánk amikor megcsapta egy autó. Hagyd pihenni, ne bolygasd, ilyenkor szeretnek elbújni pihenni. Nekünk pár nap volt és rendbe jött de 3 napig nem is láttuk úgy elbújt. Kaja legyen mindig a közelében. Itatni nem árt hogy ki ne száradjon.

Orvosnak meg kell mutatni mindenképpen.

2023. jún. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem telefonalgatnek ezen a ponton, hanem azonnal vinnem a macskat orvoshoz. Fogadniuk kell, surgos eset.

Kolykoknel ez nem jatek, nagyon gyorsan romlik az allapotuk.

Vidd el orvoshoz!

2023. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!