Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 éves és egy 6...

Van egy 3 éves és egy 6 hónapos gyermekem. A kislányom 3.szülinapjára kiscicát fog kapni, él - hal értük. Egy társasházi lakásban élünk. Cicatartók, főleg ahol a cica érkezett utoljára mit javasoltok? Mire figyeljek? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 04:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Körfolyosós?

Előbb meggyőződnék, a picik nem allergiásak-e.

Felkészültél-e, hogy minden tele lesz macskaszőrrel? Hogy a macska is gondozásra szoruló élőlény? Hogy akár rá is ugrálhat a picire?

Nem a háromévesed fogja gondozni a macskát, hanem te.

2023. jún. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Gyakorlatilag lesz egy 3. gyermeketek éjjel-nappal :)
2023. jún. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1-es. Igen, mindig volt kutyám is és macskám is, gyerekem nem volt eddig, ezért kérdeztem. Pontosan tudom,mivel jár a macskatartás.
2023. jún. 6. 05:19
 4/30 anonim ***** válasza:
41%

Arra figyelj hogy éjszakára ne engedd a gyerekek közelbe. Zárd el tőlük. Ha nagyon megszereti őket a macska túl közel vagy éppen hozzájuk bújik és megfulladhatnak. Főleg a kicsi.

A ház tele lesz macskaszorrel. Minden nap kell porszívózni miatta, főleg úgy hogy a kicsi mingyart mászik.

Nekünk is volt panelban tartott, sajnos miután elköltözünk elcsatangolt és nem is lett meg.

2023. jún. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Éjszakára én is úgy gondoltam hogy el lesz zárva. A szőrre föl vagyok készülve. :)

Elcsatangolt? Nagyon sajnálom.... :(

2023. jún. 6. 05:28
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekeknek és a macskának is biztosíts olyan helyet, ahol a "másik békén hagyja". A macsek is tudjon elvonulni, ha sok a dögönyözés, a gyerekek is elvonulhassanak, ha abban a pillanatban nem akarnak macskázni.
2023. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
A macska OK, csak legyel nagyon biztos benne és vigyázz, hogy a gyerek ne akarja nyúzni! De azt tanítani a gyereknek, hogy egy 20 évre szóló élőlény olyasmi, ami születésnapi ajandeknak való, nagyon nem OK. Inkább arra kellene tanítani, hogy elő állatot nem adunk ilyen alkalmakra. Ha akartok macskát, akkor legyen macskátok, de ne születésnapra, karácsonyra stb.
2023. jún. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy urban legend. Soha sehol, semmikor az életben nem jegyeztek fel olyan halálesetet, amikor macska ráfeküdt a csecsemőre és az meghalt. Egy 3 éves viszont már minden, csak nem csecsemő. Az ilyen korú kisgyermekeknél még csak föl sem szokott merülni ez a kérdés.

Ezzel szemben sajnos viszonylag gyakori a bölcsőhalál, ami egy szülő számára felfoghatatlan tragédia. Sokáig azt sem tudták, hogy ez a jelenség létezik de kétségtelen, hogy főleg a szülőknek elviselhetetlen érzés, hogy nincs magyarázat, ezért kell találni valamit, mert olyan nincs, hogy csak úgy előjelek nélkül meghal a legféltettebb kincsed. Fogjuk a macskára. Mert valami magyarázat kell. Aztán terjed a szóbeszéd, az internet megjelenésével fokozódik a helyzet és a fogalmatlanok elhiszik amit olvasnak a kijelzőn. Hát ha ott írták, akkor az úgy van. A tévé is megmondta...

2023. jún. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó! Én azt gondolom, ha igaz ha nem, ha feljegyezték ha nem, hogy jobb az elővigyázatosság!
2023. jún. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 NTBS ***** válasza:
48%
Sok lesz a szőr a lakásban mindenhol.
2023. jún. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!