Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálnál egy nagyon élni...

Mit csinálnál egy nagyon élni akaró mozgássérült kismacskával ?

Figyelt kérdés

Már volt pár evvel ezelőtt egyszer hasonló. Az állatorvos azt mondta, hogy fejlődési rendellenesség: a magzati életben az anyját ért fertőzés következménye. Megoldási módot meg tudott nyújtani (vizsgálatról beszélt az állatorvostudományi egyetemen...)

Az a macska tudta részben használni a hátsó lábait (pl nehezen, de tudott lépcsőzni), a mellsői rendben voltak, a feje rángatódzott. Az ő életének úgy lett vége, hogy kiment az utcára és elütötte egy autó. Utána bedrótoztam a kaput azt a részét, hogy ne lehessen olyan könnyen kimenni az utcára egy macskának.

Aztán itt van ez a szürke, félperzsa jellegű kb egy hónapos kiscica. Három hete elütötte az anyját egy autó az utcánkban. Az egyetlen testvére 2 hete elhunyt.

Szóval 3 hete etetem tejpótló tápszerrel. Kb egy hete már nyilvánvaló volt hogy ő is mozgássérült lesz. OK, az előzmények okán nem lepődtem meg. Ma sajnos rosszabb lett: estére már a két hátsó lábacskája lebénult.

Délelőtt még tudott úgy-ahogy menni velük, fokozatos volt a romlás.

Keservesen nyávogott az esti etetés során: járkálni szeretett volna de már nem tud.

Orvoshoz majd akkor szeretném vinni, amikor már oltani lehet (addig még egy hónap van).

Ilyen mozgássérült kocsit hogyan lehetne házilag ideiglenesen eszkábálni neki ?



2023. jún. 11. 22:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Egy nap alatt lebénult, láthatóan fájdalmai is vannak, te pedig még hetekig várni akarsz azzal, hogy orvoshoz vidd??
2023. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Egy hónapig hagynád szenvedni a macskád, miközben lehet gyógyítható lenne időben elkezdett kezeléssel? Ezt inkább nem kommentálom, ahogy azt se, hogy egy mozgássérült kismacskát kiengedtél a házból...

Kérdésre válasz: Én addig nem altatok állatot, amíg az nem szenved. Még ha korlátozott is, de tud kielégítő életet élni és nincsenek fájdalmai, akkor nem sajnálom az időt és pénzt orvosi kezelésre (sajnos jelenleg is ilyen szituációban vagyok egy beteg állattal).

2023. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Látom gond van a szövegértéssel: nem bénult le egy nap alatt.

Hanem fokozatos állapotromlás van az elmúlt 3 hétben.

2023. jún. 11. 22:21
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Halott macskának nincs szüksége oltásra egy hónap múlva.
2023. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
#3 És ez miért is kifogás arra, hogy a baj első jelére nem vitted orvoshoz? Remélem majd a mentősök is ennyire kapkodnak, ha veled történik valami.
2023. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Hagy legyek őszinte: Kérdező, te egy konkrét pszichopata állatkínzó vagy.
2023. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Másrészt minek rohannál egy orvoshoz, amikor egy hasonló probléma során pár évvel korábban kifejtette hogy nem lehet mit tenni.

Amikor értetlenkedtem, hogy kisebb korban ez miért nem volt olyan nyilvánvaló, azt mondta, hogy ahogy nő a macska (és vele nő a gerince) úgy jön elő... azért mert mikor még kisebb, tudja kompenzálni. (A probléma a gerincoszlopban van, ezt mondta.)

2023. jún. 11. 22:26
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
Egy állatkínzó vagy ne is haragudj. Azonnal vidd orvoshoz azt a szegény kiscicát, legalább holnap! Mellesleg én nem vagyok ez a nagy "benti tartás, mindenki felelőtlen f.s, akinek kijár a cicája" DE, ha olyan forgalmas helyről van szó, ahol száguldoznak másodpercenként a kocsik, akkor az igenis felelőtlenség, ha a macska kijárós...kicsit gyakran elütik a macskáidat...
2023. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Miert nem vagy kepes normalisan allatot tartani? Ivartalanitasrol meg eletedben nem hallottal? Benti tartas vagy valami? Ne tarts macskat, egyszeruen ez nem neked valo. Ezt a szerencsetlent se akarod orvoshoz vinni, csak egy honap mulva…

Nem kell neked allat, nem erdemled meg oket.

2023. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%
#3 te írtad, hogy délelőtt még tudott menni, este pedig már nem. De mindegy is, nem ez a lényeg. Vidd el állatorvoshoz, és miután megkapta a szükséges ellátást, keress neki egy felelősebb gazdát.
2023. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!