Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell attól tartani, hogy a...

Kell attól tartani, hogy a macska ráfekszik a csecsemőre?

Figyelt kérdés
Két benti macskánk van, még nincs gyerekünk, de hamarosan tervezzük. A cicák egy szobában alszanak velünk és szeretnénk, ha majd a baba is velünk lenne egy szobában. De kicsit tartok tőle, hogy esetleg beugrik a macska a babához és ráfekszik. Szerintetek kell ettől tartani?
2023. jún. 21. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Előfordulhat. Amíg pici sztem tegyétek máshova a macskákat. Nem nehezek a cicusok de a babanak pont elég sztem.
2023. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
#1 mármint megfulladni nem fognak tőle ( gondolom)
2023. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Volt már olyan több esetben is, hogy ráfeküdtek, megfulladt. Olyan is, hogy összekarmolták. Nem tartanám abba a szobába őket, ahol a gyerek van.
2023. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nincs gyerekem, csak cicám, nagyon szeretem, ő a mindenem, de nem merném kisbabával felügyelet nélkül hagyni. Hiába nem akar rosszat, sajnos bármi megtörténhet. :(
2023. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ráfeküdhet pont rosszul, hogy a baba megfullad. Egy újszülött nem tudja magáról lelökni. Na meg megkarmolhatja, akár véletlen is. Nekem is van egy elég látványos sebhely az arcomon, amit a macskám okozott, pedig alapból a légynek se ártana. Fogtam az ölemben, mikor megijedt egy zajtól és ahogy elugrott, véletlen megkarmolt.

Én nem hagynám felügyelet nélkül egy szobában a macskákat a majdani picivel.

2023. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Nekunk is 2 benti cicank van, imadjuk oket, de ha megerkezik hozzank a gyermekaldas, biztosan kulon lesz a pici. Annal is inkabb, mert egyik cicank eloszeretettel fekszik rank ejjelente :) nem akarnak rosszat, szeretetbol csinaljak, de egy kisbabanal nagyon konnyen tragediaba torkollhat a dolog.
2023. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem amikor én megszülettem 2 perzsa macskája volt anyáméknak. Sosem feküdtek rám, pedig mielőtt megszülettem, ők használták a kiságyat 😂 azt hitték nekik lesz
2023. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk 2 cicank van (kinti + benti eletet elnek, kerteshazunk van). Egy kandur es egy kislany cica testverek.

Most 19 honapos a kislanyom.

Az elejen enis feltem tole... az ember hallja ezeket a regi sztorikat, plane a nagymamaktol hogy rafekudt a mellkasara mert olyan jo meleg a baba es megfulladt...

naja.


ez attol fugg pl milyen a cica. a kislany cicank az elejetol kezdve kerulte a gyereket, tavolrol nezi, amiota nagyobb a lanyunk alig jar haza mivel a gyerek visit oromeben ha meglatja. szoval a kislany cicaval elegedett vagyok mert intelligensen elkeruli.


a kandur bujosabb,de mivel a lanyom szuletesetol 16 honapos koraig az agyunkban aludt mellettem nem feltem hogy rafekszik, mert igy jol elkerultuk hogy a gyerek koztem es a fal kozott volt a cica a labamnal. reggelente nemtetszett hogy felmasirozott hozzank a fejunkhoz es ralepett neha a gyerekre aki a takaro alatt volt de akkor ebren voltam enis es odebb löktem a kandurt, mutatvan hogy ez nem ok.


mostanra mar a kandur is keruli a picurt mert amiota jar es gügyög es emel elegge durvan jatszik vele.


Szerintem alap szabaly, egyebkent en ketto nagy farkas kutyaval nottem fel, gyereket egyedul szobaban allattal nem hagyunk. tök mind1 milyen jol van megnevelve az allat, nem arrol van szo hogy jaj a gyereket vedem, hanem inkabb az allatot aki csak reagal ha szekirozza a gyerek. es nem szeretnek olyan helyzetbe kerulni hogyha egyszer csunyan pl megkarmolja a cica a gyereket, szivem szakadna de nagy valoszinuseggel mennie kellene a cicanak. hogy ezt elkeruljem olyan nincs hogy gyerek es macsaka felugyelet nelkul kettesben.


egyebkent amit lattam interneten megveheto es tok jo otlet, de nekunk nem kellett mert nem kisagyban aludt, van egy ilyen halo amit a baba agy fole lehet fesziteni pont ilyen macska vedelem ellen.

2023. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nálunk is perzsák voltak, amikor megszülettem. Eszükbe nem jutott volna úgy befeküdni a kiságyba, amikor én voltam ott. Amikor ki vettek, rögtön belefeküdtek. 😃 Anyáék egésznap cserélgethették a lepedőt.
2023. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a legjobb ha külön lesznek, így a legbiztonságosabb.

Sajnos már volt példa régen arra, hogy macska feküdt egy kisbabára és megfulladt, hiszen nem bírja még lelökni magáról.

Nem beszélve arról hogy egy újszülöttnek nincs még megfelelő immunrendszere, így könnyebben elkaphat valamit a macskáktól.

2023. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!