Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáink agresszívan viselkedne...

Cicáink agresszívan viselkednek egymással,ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nekünk 3 cicánk van. 2 nagy,ők 3 évesek és egy pici,ő 1 éves.

Az egyik cica,aki 3 éves,ő az én cicám,a másik,aki szintén 3 éves, Ő páromé.

2021 decemberében kerültek össze, eleinte minden rendben volt, aztán jött a pici 2022 júniusában, aki 1 éves . Itt még minden rendben volt,viszont pár hónap múlva a két nagy elkezdett egymásra fújni, morogni. Eleinte nem törődtünk vele, gondoltuk csak játékból csinálják, ami néha eldurvul, viszont mostanra annyira felborult itthon minden, hogy napi szinten verekednek is.

Általában este lefekvéskor, de van hogy napközben is.

Eleinte párom cicája kezdte ezt a viselkedést,de ő talán már nem provokál,viszont most az én cicám kezdeményezi az agresszív viselkedést. Mostmár a kiscicára is fúj, amit eddig nem csinált. Mielőtt bármelyik cicát elajándékoznánk,szeretnék segítséget kérni,hátha rendeződik itthon a helyzet, hiszen mind a három cicát szeretjük,és jó lenne megtartani őket.

Az első kiváltó ok az volt,hogy párom véletlen rálépett az én cicámra,ami fájt neki,ennek hangot is adott, és ekkor párom cicája nekiment. Ezzel indult minden,és azóta egyre rosszabb.



#macska #állattartás #cica #agresszív #Többcica #Agresszívcica
2023. jún. 21. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Kevés nekik a terület. Túl sok a macska vagy csak nincsenek lefárasztva rendesen.
2023. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva vannak?

Egyébként, végig kéne csinálni velük egy összeszoktató rutint (erről sok cikk van már a neten is, ezért nem részletezem), mert már túl sok az egymással kapcsolatos negatív bevésödés.

2023. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!