Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan "mutassam" be a cicámna...

Hogyan "mutassam" be a cicámnak az új lakótársát, egy kutyát?

Figyelt kérdés
Költözés lesz és az új lakótársnak van egy felnőtt kutyája. Az én cicám 7 hónapos és lakásban tartott. Félős! Van egy kutya itt is, de az kint van. Múltkor bejött... a cica olyan gyorsan elbújt, ahogy csak tudott!
2010. okt. 12. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Fú hát ez nagyon nem egyszerű eset...Biztos nagy trauma lesz a cicának. A kutya egyébként macskához szoktatott? Mert ha nem lakott még cicával akkor bizony életveszélyes őket kettesben egyedül hagyni!

Amúgy szerintem első 3-4 napban zárjátok őket külön szobába, de a szagukat ismertessétek meg egymással, mosjuk a kutya pokróvát a cicához, a cicáét a kutyához vigyétek be, a lényeg hogy megszokják egymás szagát. Ezután be lehet őket mutatni egymásnak, de mindenképpen óvatosan, a kutyára rakjatok szájkosarat, vagy esetleg az egyik állatot ketrecbe rakhatjátok arra a kb fél órára. Ezt ismételjétek meg minden nap, de még mindig tartsátok külön szobában őket. remélhetőleg egy idő után egyre közelebb lehet őket engedni, és a cica félelme is elmúlik.

2010. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mindenképpen a fokozatosság a lényeg, mint azt előttem írták. A cicus már megszokta, hogy a ház az övé, neki a kutya idegen betolakodó. Ha nagyon megijed a cicus, sokkot is kaphat, esetleg kiszökik, s nem találod meg, ezért célszerű őket külön tartani és szépen megszokják egymást. Azt is tudnod kell, hogy vannak olyan kutyusok, akik soha nem jönnek ki macskával..
2010. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 porcukormókus válasza:

Szia! Én úgy hallottam, hogy könnyebben összeszoknak, ha ugyanazzal a kutya- vagy cicasamponnal fürdetik meg őket a nagy találkozás előtt, és akkor hasonló lesz az illatuk. Illetve megpróbálhatod azt is, hogy mindkettő alvóshelyére odarakod a másik rongyát, hogy szokják egymás szagát, persze ezt is az összeköltözés előtt kéne még.

Biztos nem lesz egyszerű összeszoktatni őket, de azért remélem sikerülni fog! Sok szerencsét hozzá!

2010. okt. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat! Remélem, sikerülni fog!
2010. okt. 13. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyersen.
2010. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!