Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kapok menhelyről kutyust...

Ha kapok menhelyről kutyust akkor mit csináljak vele? Fürdessem le ; etessem meg ; játszak vele;mutassam bea család többi tagjának ; haggyam pihenni?

Figyelt kérdés
Egy menhelyi kutyuska milyen traumán mehetett át?Ezen hogyan lehet segíteni?Egy menhelyi kutya jó 1. kutyásnak?
2009. márc. 21. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezz róla sokat, ha a menhelyen volt egy darabig, akkor sokat tudnak róla. Hogy hogyan jón ki más kutyákkal, mi az amit tud (gyere, ül, fekszik), hogyan viselkedik idegenekkel...stb

Szerintem a fürdéssel várj pár napot, hogy egy kicsit otthon érezze magát. Csinálj neki helyet, legyen itt mindíg az innivalója. Mutasd be a családnak, játsz vele egy kicsit. Utána adj neki enni és evés után hagyd békében, hogy megszokja ilyenkor pihennie kell. Nem tudom milyen fajta, vagy milyen fajta kutya van benne, de nézz utána mik a jellemzői ennek a fajtának/fajtáknak.

Ha nem érte nagy trauma (akkor valószínű nem is adnák neked) akkor nem lehet probléma, szépen lassan ismerkedjetek meg.

2009. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lány vagy és fiatalabb, akkor mindenképpen egy nyugodtabb, nem domináns kutyát válassz. Könnyen kezelhető jószágot. Ezt a menhelyen elmondják. Tartózkodj az északi (szánhúzó) fajtáktól és a makacs vadászebektől. Én amúgy menhelyen dolgozom ha küldesz emailt a konkrét elvárásaiddal, fogok tudni javasolni kutyát neked. Ja még annyi, hogy nem feltétlenül kellene kölyköt vinni. Akár egy öregebb darab is teljesen megszokja a gazdát, idomul és legalább annyira szeret. A nem kölyök állatoknak az az alőnye, hogy ott már tudod, miféle természetük van, míg a kicsiknél ezt elég nehéz megjósolni. A kistestű állat pedig általában nagyobb mozgásigényű, mint a nagy, szóval ha lakásba lesz, ne feltétlen egy jack russel keverékkel kezd:) Az alap, amit tudni kell, hogy visszafogott kedvességgel állj a kutyához, mutass nyugalmat, legyél kiszámítható de ne legyél "nyalizós" ne hízelegj neki. Hagyni kell, hogy ő kezdeményezzen. Persze egy kölyöknél mindez nem számít. Egy menhelyen mindenféle előéletű kutya megtalálható, a teljesen összetört állatoktól a vidám bohóc és magabiztos örkutyákig mindenféle. Nagyban függ aválasztott állat viselkedésétől, hogy miképp kell viszonyulni hozzá.
2009. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!A menhelyről már kiválasztuttunk egy német juhász keveréket ám kisebb lesz egy kicsit a németjuhásznál!Csak még nem biztos h megkapom de ha megkapom naon fogom szeretni:)
2009. márc. 22. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is első kutyás vagyok menhelyi kutyával és barátnőm is! Nagyon tudom ajánlani a menhelyi kutyákat, az enyémnél ragaszkodóbb és engedelmesebbet el sem tudok képzelni. Mindenképpen a menhelyi önkéntessel beszélgess a kutyáról. Ő ismeri már a kutyát és segíteni fog abban, hogy a számodra megfelelő-e. Nagyon kevés kutyának van maradandó lelki sérülése, de erről is a gondozó fog informálni. A kutyák többségét érte trauma, de elképesztő módon tudnak regenerálódni mind lelkileg, mind testileg. A többségükön azt látod már csak, hogy tudja értékelni a jó helyet és mindent megtesz ezért cserébe. Ha hazavitted: vidd el orvoshoz, mutatkozzatok be neki, megfürdetheted és nagyon fontos lesz a későbbiekben a nevelése(esetleg kutyasuli) Sok szerencsét Neked is és a szerencsés kutyusnak is, akit befogadsz és ezzel boldoggá teszel!
2009. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!