Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudok aludni a macskámtól...

Nem tudok aludni a macskámtól éjjel?

Figyelt kérdés

Régen mindig vele aludtunk a nappaliban (párommal élek csak) , viszont éjjel bújt hozzánk a macska, ami miatt tiszta szőr volt a takaró. Elegem lett ebből és nem is egészséges szőrben aludni éjjel, ezért úgy döntöttünk, hogy bemegyünk a hálószobába aludni, és magunkra zárjuk az ajtót.

Nos 3 hónapig nem volt gond, mi a hálószobába voltunk, a cica meg a nappaliba.

Utóbbi 3 hétben viszont nem tudnunk aludni tőle. Elkezdte kaparni a szoba ajtót úgy, mint egy bolond, közben pedig nyávog. Mivel új, drága fa ajtónk van ezért féltünk, hogy szétkaparja ezért beengedtük magunkhoz, viszont a szobába az ágyat kezdte el kaparni. 🤦‍♀️ Ha kiteszem, akkor az ajtót kaparja. Egyre rosszabb, nem tudunk aludni tőle..

Anno együtt aludtunk, ő a párom mellkasán feküdt. Lehet, hogy ez hiányzik neki? Vagy miért csinálja ezt?



2023. jún. 28. 23:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet lenne felzárni az emeleti hálószobába? Ott nem kár az ajtóért.

Hogy lehetne vele megszoktatni, hogy éjjel nincs velünk?

Nagyon bújos cica, mintha a gyerekünk lett volna , úgy aludtunk éjszakánként. De hát borzalmasan hullik a szőre, nem állapot már, hogy reggel arra keltem, hogy tiszta szőr az arcom tőle 😞

2023. jún. 28. 23:17
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Igen, az hiányzik neki, hogy odabújjon. Nekem nem ilyen aktívan, de néha bekéretszkedik, hogy odabújhasson.
2023. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb macska nem bírja a bezárt ajtókat, valamiért bekatannak tőle. Az ágy kaparás valószínűleg a stressz miatt van, hogy valami megváltozott az életében, mondjuk lehet, hogy tévedek
2023. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Pedig ha Te akarsz nyugodtan pihenni akkor kéyntelen elszel.
2023. jún. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
A macska tartás ezzel is jár. Rengeteg szőrrel. Ideje felfogni. Mivel másképpen szoktattad régebben, nem könnyű neki elfogadni, hogy mostmár neked ez nem felel meg. Ő nem ember, hogy a te kívánságaidat megértesd vele.
2023. jún. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem hosszu szoru kutyaval volt ez. 30 eves lettem amikor total besokalltam, hogy uszok a szorben, esku a szamban is szor volt reggelre. Egyszeruen meg kell nekik tanitani, hatarozottan es kesz. Ne adjatok fel.
2023. jún. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg ez hiányzik neki. Nem is értem ezt a kérdést. Hozzászoktatod valamihez, aztán meg szó szerint becsapod előtte az ajtót. Képzeld el, hogy ezt veled csinálják, megszoksz valamit valamitől, aztán ő, csak mert már nem tetszik neki, hirtelen irányt változtat. A különbség az, hogy te meg tudod érteni az okokat, a macska pedig nem.
2023. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Vegyetek cicafésűt és keféljétek rendszeresen, akkor nem kerül annyi szőr az ágyra. Szerintem kegyetlenség kizárni őt, ha ahhoz lett szoktatva, hogy összebújva alszotok. Amúgy meg sokkal több örömet ad egy puha és doromboló kis lény közelsége, mint amennyi bosszúságot, hogy időnként ragadós hengerrel végig kell szaladni az ágyneműn. Nem is értem a hisztit, ha addig elvoltatok vele.
2023. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 8 is írja, nálunk is ez vált be: minden nap fésülés + ragadós henger.

Nyilván nem tudsz megszabadulni az összes szőrtől, de tolerálható határ alá lehet szorítani.

2023. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!