Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskahám, meg tudja szokni...

Macskahám, meg tudja szokni szerintetek?

Figyelt kérdés

Próbálom ráadni, de amint rajta van lefekszik a földre, hengergőzik, nagyon zavarja. 1 éves a macska. Hozzá lehet valahogy szoktatni?


Azért lenne erre szükség, hogy menjünk felfedezni a lakáson kívülre, szomorkodik itt bent.



2023. jún. 30. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Kire akarod ráadni?
2023. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát a macskára, nem is anyámra!
2023. jún. 30. 22:27
 3/11 Kitana. ***** válasza:
100%
Szerintem igen, még egész fiatal, csak gyakran szoktassátok. Az enyém is ugyanezt csinálta, eldőlt mint egy zsák :D Én nem próbálkoztam vele tovább, mert végül is itt városban nem vinném le, sok a kutya meg minden, autók, mentők, szóval szerintem rettegne ha levinném.
2023. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megszokja, igen. Az én macskám is színészkedik, amikor ráadom, de az udvaron már vígan mászkál benne. Egy tipp: érdemes figyelembe venni, hogy mennyire félős a cica. Az enyém például retteg az emberektől, így csak akkor viszem ki, amikor nem zajonganak a szomszédok. Illetve jól méretezd rá a hámot, mert ha megijednek valamitől, fejvesztve menekülnek.
2023. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hányszor adtad rá eddig? Azért általában beletelik egy kis időbe míg megszokja valamennyire. De kiviheted ölben is vagy kosárban, nagyon sétálni valószínűleg úgysem fog, a hám ekkor csak biztosíték.
2023. júl. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Néhány napja próbálom, hogy amikor nyávog az ajtóban hogy kimenne, rárakom a hámot és kinyitom az ajtót. Hagyja is hogy feltegyem rá, de amikor rajta van lezuhan a macska a földre.


Igazábol csak a közös udvarba engedném nem az utcára, de ott vannak lezárt helyek ahol el tud veszni a cica ezért nem tudom csak úgy kiengedni, nem lehet visszahívni és került már bajba egyszer így.


Kézből, kosárból forgószéllé változna mint a tasmán ördög és tuti kiugrana :)

2023. júl. 1. 03:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, fiatal még és rövid ideje próbálod. Most az jön, hogy akár naponta add rá a hámot otthon, és ne törődj a drámájával, ellenben próbáld pozitív dolgokkal kapcsolni: ha már nem fetreng, adj neki jutalomfalatot, játsz vele, stb. Ha már nincs gond, akkor rárakhatod a pórázt is, aztán mehettek ki.
2023. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én kedvencem a yt-on van egy sorozat video, "1 bike 1 world" egy cicus aki mindent csinál a hámban, gazdival együtt mennek kirándulni, bicajon viszi a cicát, sétálnak városban is. cicus nem huzza a gazdit, Angolul beszélnek, de nem kell érteni, nagyon édesek. A sztori nálunk is megjelent magyarul, könyvben, a cime Nala. Jó sétálást cicóval, légy türelmes vele, amig megszokja!
2023. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap este egy kicsit sikerült sétálni vele :D
2023. júl. 6. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: próbáld az elején olyan helyre vinni, ahol valami történik, ami nagyon érdekli, ne olyan hely legyen, ahol megijedhet. Ha valami nagyon érdekli, akkor máskor is oda akar menni a kis kiváncsi!
2023. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!