Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Whiskas! Miért javasolják...

Whiskas! Miért javasolják sokan hogy ne ezzel etetesse az ember cicákat?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél is láttam, hogy azt írták, nem szabad ezt adni neki. Miért?


Száraz tápot se? Konzervet se? Alu-tasakosat se?


Ti milyen kaját adtok a cicáitoknak?


2010. okt. 13. 17:48
 1/8 A kérdező kommentje:
*etesse, bocsi
2010. okt. 13. 17:48
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert hulladékból készül, és ehhez képest szerintem baromi drága. Az alutasakosnak meg a legnagyobb része víz, a maradék meg szintúgy hulladék. Állateledel kereskedésekben lehet kapni sokkal jobb minőségű tápokat hasonló áron. Sőt, nálunk a Cat Chow (ami nálam a minimum minőség, amit a macskámnak adok) olcsóbb, mint a Whiskas.
2010. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kapott aluttasakos kaját onnan. Fél óra múlva egészbe kihányta úgy, hogy azelőtt csak altatás után hányt :S
2010. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Utána olvastam most kicsit alaposabban! Tele van színezékkel, meg adalékanyagokkal!


Majd Royal Canint kap a cica úrfi! :) <3

2010. okt. 13. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Olvastad már h mi van a Royal Caninban? Nem akarom leszólni h mivel etetsz, de annak a hústartalmal = a Whiskas-éval... Ha ennyire figyelmes vagy ami tök jó makkor vegyél inkább Acanát vagy Orijent! Azok Százszor jobbak és olcsóbban is jössz ki. Szerintem. Tapasztalatból írom. Nekem perzsa cicám van, 6 hónapos örökmozgó, de a RC-t elsőre visszadobta és 1800-1900 Ft a 400 gr-os :S:S:S:S
2010. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Az RC nagy kiszerelésben nem annyira drága. Én korábban Cat Chow-al etettem a cicákat, aztán kipróbáltam az RC-t. 5-6 nap után már látható volt a különbség. A szőrük selymesebb lett sokkal, csak úgy csillognak villognak, és nagyon puhák. És persze nagyon ízlik is nekik. :)

Amúgy az egyik cicám beteg lett, és azért kellett elkezdeni egy RC gyógytáppal etetni. A doki mondta hogy mindenképp ezt kapja, mert az egyik legjobb. Szóval annyira nem lehet rossz, ha ezt mondta róla az állatorvos..

2010. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

A whiskas tele van ízfokozókkal, amire nagyon rá tudnak kapni a cicák és egy idő után nem esznek mást meg. Ami nagy baj, mert nulla tápértéke van.

Ettől függetlenül én hébe-hóba szoktam nekik adni, mert szeretik. Ennyi...A gyerekeimet se fogom eltiltani a csokitól csak azért mert nem egészséges... De nem ezzel tömöm őket.

Nálunk az etetés úgy megy hogy száraz mindig van előttük, álltalában valami olcsóbb, pl Multifit, Cat Chow, Reno, néha Whiskas, Friskes (vagy hogy írják:)) Nem hiszek abban hogy egy-két etetési időpontot kell kiszabni a cicának, és nem csak én ellenzem ezt hanem nagyon sokan...A macska szervezete másként működik,nem kutya, kell neki a folyamatos kis csipegetés.


Esténként van vacsoraidő (a cicák a természetben is ilyenkor vadásznak). Ilyenkor vagy Bioplan konzervet kapnak (minőségi cucc, 50-60% hústartalom! A whiskasnak csak 4%!) , vagy valami olcsóbbat, multifit, deinbestes, és ezt egy adag Hill's vagy Royal táppal spékelem meg, hogy elég tápanyagot csempésszek bele. Ha whiskast adok, azt is minőségi száraztáppal keverve.

Ezenkívül szoktak kapni tojást,főtt csirkét, sajtot, tejfölt, néha kukoricát, borsót, meg amit megkívánnak, megkóstolhatják (persze csak ami nem ártalmas rájuk nézve!)

2010. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem korlátoznám ezt a kérdést a whiskasra, mert a többi kommersz márka egykutya.

Olcsónak tűnnek, de valójában nem olcsóbbak, mint a rendes tápok, mert a sok emészthetetlen anyag miatt jóval többet eszik belőle a macska. A különbség ég és föld.


Én nyerhúsos/belsőséges vitaminos trutyival etetem a macskát, és kb. hatodannyit "termel" az alomba, mint a kommersz tápos időkben. (Ez persze nem jelenti azt, hogy a nyershús szívesebben enné, épp ellenkezőleg: a kommersz tápokba kevert ízfokozók miatt majd megveszik értük, de azért se kap, mert nem egészséges).

2010. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!