Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica két napja hány, mitől?

Cica két napja hány, mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A cicám tegnap elkezdett hányni, azt vettem észre hogy sokat eszik, aztán kb rögtön jön is kifele. Azon gondolkodtam hogy telifalta magát, meg konkrétan egészbe jöttek ki a tápdarabok. Tegnap már elvettem tőle az ételt estére, éjszaka minden rendbe volt semmi hányás, most hazaértem és láttam a szőnyegen több helyen is a nyálas cuccot....vettem neki gyomorkímélő tápot, adtam neki egy picit, mire kimentem már hányta a padlóra szintén az egész szemeket... szerintetek csak hirtelen mohó lett és egybe nyel és nyel az a bai, vagy vigyem dokihoz? Hangulata nem változott, talán kicsit nyugisabb de nem rossz kedvű. Párom a héten nincs itthon, őt imádja, az is lehet hogy megviseli? Vagy a meleg? Őszintén nem szeretnék 40-50 ezret kiadni dokira:(

2023. júl. 12. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A hamvasztás drágább… a lelki fájdalom pedig felbecsülhetetlen, főleg, ha te okozod a hanyagságoddal a halálát…
2023. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
94%
Ezzel mindenképp érdemes orvoshoz vinni. Főleg így nyáron. Sok folyadékot veszít, könnyen kiszáradhat, és lehet hogy olyan oka van a dolognak, amit jobb ha lát az orvos.
2023. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es! Köszönöm a semmit nem érő válaszod! 2-es, neked tényleg köszönöm, elviszem a cicát
2023. júl. 12. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Hamvasztás.. Ja

Az ilyen elkaparja a kertben.

2023. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos igen, #4. 😕 Sosem fogom megérteni, hogy ilyen felelőtlen emberek miért vállalnak magukra állatot, gyereket, bármilyen élőlényt…
2023. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanez volt most a mi cicánkkal, voltunk vele délután orvosnál. Szerintem is mindenképp doki, de leírom, amit az orvos ma nekünk mondott, hogy mi okozhatja ezt, remélem, segítek: hirtelen tápváltás, vagy esetleg megevett valami bogarat (nem minden cica pocakja tudja feldolgozni), vagy esetleg megrágott gyomorbántalmat okozó növényt, pl. leandert. Ha volt a napokban féregtelenítő tabletta adása, ritka esetekben az is okozhat ilyen hányást, illetve az is ha élősködő van benne. Az orvos megnyomkodta a hasát, adott neki fájdalomcsillapítót, hasmenés és hányás elleni szurit + itthonra hányas elleni pasztát és figyelgetni kell, hogy igyon eleget, nehogy kiszáradjon. Remelem tudtam segíteni, jobbulást a cicának! :)
2023. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam kiadni 40 ezret, el tudnám költeni bulisabb dologra is, hidd el. De amikor láttam, hogy begyulladt a füle, azonnal indultam az állatorvoshoz.


Az állattartás alapja, hogy odafigyelsz a cicára. Ha gond van, minimum megcsörgeted a dokit, hogy be kell-e vinned.

(Cicáknál előfordul, hogy csak úgy random kidobják a taccsot. Ha két napig csinálják, az viszont nem normális, mindenképp lássa doki)


Azt ajánlom, hogy legyen egy széfed. Lehet fizikai vagy virtuális (az enyém Revoluton van), és minden hónapban tegyél bele egy kis összeget. Nálam ez 10-20 ezer.

Ebből akár hó végén is simán ki lehet fizetni az orvost, ha baj van.

2023. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ahh mar ertem miert is hagytam itt ezt az oldalt anno😀 meg ennyi rosszindulato csak baszogatni tudo embert aki itt van.. ha tanacsot nem tudsz adni csak itelkezel es SEMMI epito kritikad nincs.. szerintem keress hobbit es ott eld ki magad:) 4,5 es a tobbi idiota
2023. júl. 13. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 7 nagyon jót mond, minden állattartónak kéne egy ilyen megtakarítás vészhelyzet esetére.
2023. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!