Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám így keresni a...

Hogyan tudnám így keresni a cicám?

Figyelt kérdés

Sajnos külfödre kellett jönnünk dolgozni.

Párom szüleivel megbeszéltük, hogy vigyáznak az állatokra míg kint vagyunk. Belementek. Fizettünk/ volna mindent.

A cicám egy hét után eltűnt. Elmondtuk többszőr, hogy a szobából ne engedje ki, ha mégis addigra az ablakokat csukja be.Kiengedte és a másik macskával aki már ott lakott összeverekedett és kiszaladt az ablakon.

Nem keresik, röhögtek, hogy " majd haza megy ha akar" főleg hogy 30 km-rel odébb lakunk/ laktunk tőlük

... Nem keresik és ők vannak megsértődve és nem is válaszolnak.


Több helyi és környékbeli csoportban kitettem, ott semmi. Ments meg stb csoportokba osztják de ők szerintem nem környékbeliek. Állatmentők/ védők nem válaszolnak. Haza menni nem tudunk.


Tudom lehet sarazni" otthon is van munka, miért nincs félretett pénzed, hogy haza menj, nem kellett volna rájuk bízni, miért nem ez az..."


Nekünk sajnos ezt dobta az élet és ez volt a megfelelő megoldás. Az állatok nem jöhettek volna a szállásra sem.



2023. júl. 16. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Így sajnos szinte lehetetlen. Főleg, hogy ha vissza is jön, csukott ajtók fogják fogadni. Nincs valami környékbeli ismerős, aki tudná keresni? Illetve kérjétek meg párod szüleit, hogy az ő ételét kintre tegyék (ha jól értem családi ház), hátha elkezd visszajárni.

Ilyen távolról tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy minél több helyen megosztod, hátha látta valaki. Ha van a környéken menhely, ott is lehet érdeklődni, hátha szerencsétek van és befogták.

2023. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

A TE állatod, miért nem vigyáztál rá?


A külföld nem mentség, én is kiköltöztem munka miatt, ALAP volt, hogy hozom magammal a macskát, nem hagyom másra.

Persze, én felelős állattartó vagyok, így fontos a macskám jólléte.


Lepontozhatsz, akkor is felelőtlen vagy.

2023. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos van az udvaron 4 kutya, kettő a miénk de a nagykutyustól otthon is félt. Környéken nincsen sajnos aki lenne az meg szintén nem keresi.
2023. júl. 16. 20:29
 4/13 A kérdező kommentje:

1.Igen felelőtlen vagyok... Igen már nekik sem tudtam volna enni adni... ha lehetett volna akkor hoztunk volna mindenkit de nem lehetett. Te egy kib@szott szerencsés ember vagy. Elég fájdalmos volt őket ott hagyni dehát úgyse érted...

Igen megbíztam lényegében a saját családomban, hogy vigyáznak rá de nem tették igen szar alak vagyok. Lehet fikázni nyugodtan. Csak vigyázz a karma nehogy vissza üssön...

2023. júl. 16. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem laktatok előtte olyan messze elkepzelhető, hogy a macska esetleg hazament??

Bár ha mindig bent van nem valószínű hogy megismeri a házat.

Hát így elég nehéz. De szívós állatok. Hátha meglesz még. Meddig lesztek külföldön??

2023. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Otthon kijárt, mindig visszajött. Azt a környéket ismeri. Kamerán nézem hátha, de nem biztos hogy a teraszra beugrik. Otthoni helyi csoportban is keresem meg ahol eltűnt ott is.

Egy hete nincs meg +2-5 nap...el se akarták mondani.



Októberig maradunk. Pénzjutalommal keresem.

2023. júl. 16. 20:38
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mi köze a karmának ahhoz hogy valaki elmondja a véleményét neked azzal kapcsolatban hogy máshogy látja a dolgokat mint te.


Én értem, hogy nem volt más lehetőséged és megbíztál valakiben, ez sajnos mindig kockázatos.

Másrészről viszont a másiktól sem lehet elvárni, hogy ő a nyakába vegyen egy olyan feladatot amit nem szeretne, vagy nem tudna megoldani.


Sajnos külföldről nehezen :( FB csoportok max. De ha meg is lesz, mi lesz vele? Vissza megy oda ahonnan engedték elszökni? Ezen is el kell gondolnozni szerintem.

2023. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem mentség, de mivel megkérdeztük gondoltam jobb oda ideiglenesen elvinni. Persze gondolom ki is dobhattam volna az utcára!

A karmának annyi köze van hozzá, hogy majd legyen olyan helyzetbe,mint most én... Aztán megtudja milyen jó ha rugdossák még a családon kívül.


Ha meglesz akkor majd meglesz a helye és nem ott ahol eltűnt nem kell aggódni.



Ha köpködni akartok mêg akkor nyugodtan ti vagytok a legkevesebb bajom jelenleg.


Csak gondoltam hátha kapok itt segítséget de úgy látom nem igazán erre van az oldal fent tartva

2023. júl. 16. 20:44
 9/13 BalageGarage2027 válasza:
100%
Hát ez nem jó :(
2023. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos elég sok itt az olyan ember, aki csak azért van itt, hogy piszkálja a másikat.

De ne veszítse el a reményt, előkerülhet a cicusod.

Amúgy mennyi idős? Kandúr macska??

2023. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!