Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A JosiCat tápról mi a vélemény...

A JosiCat tápról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis csomaggal próbának. Az ára nagyon jó, a macskák is szeretik és az van ráírva, hogy 78% állati eredetű fehérje. Ez jó lenne nekik tartósan is?

2023. aug. 9. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy olcso, mert sajnos nem valami jo minoseg. Nem tudom melyiket vetted, en most csak a marhasat neztem, 4% allati eredetu mellektermek van benne.


Tehat nincs benne hus kb.


Esetleg brit premium? Nyilvan ez kilos aron dragabb, nem tudom hany macskad van, de ha mondjuk ketto, akkor azert a 8 kilos tap, ami 10 ezer korul van, nekik is eleg egy darabig.

2023. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem és tényleg nem sokkal drágább. Lehet ki is próbálom. 2 macska van, de nem tudom jó-e nekik ugyanaz, mert az egyik 10 éves ivartalanított lány, a másik egy 4 hónapos, egyenlőre ivaros fiú.
2023. aug. 9. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az a 78% eléggé átverés. Ha megnézed a leírást, úgy fogalmaz, hogy "A fehérjetartalom 78%-a állati eredetű". Ez nem azt jelenti, hogy az egész táp 78%-a állati eredetű fehérje.

Az analitikai összetétel szerint a táp 27.5% fehérjét tartalmaz. Ennek a 27.5%-nak a 78%-a állati eredetű.


Az összetevők listája az elsö helyen írja a gabonaféléket. A macskáknak semmi szükségük sincs gabonára.


Van még egy érdekesség. Az analitikai összetételnél ezt írja: fehérje: 27,5%; zsír: 9%; nyersrost: 2,7%; nyershamu: 7,2%; kalcium: 1,45%; foszfor: 1,1%


Ha összeadod a százalékokat, 48,95%-ot kapsz. Jön a kérdés, hogy mi a maradék 51,05%? Én szénhidrátra tippelek, amire a macskának semmi de semmi szüksége nincs. Nem igazán tudja hasznosítani, max elhízik tőle.


Ez egy elég rossz minőségű macskatáp, semmiképpen nem ajánlom.


[link]

2023. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!