Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves ivartalanított benti...

5 éves ivartalanított benti cica mennyi idő alatt szokik hozzá az új helyhez? Egyáltalán próbálkozzunk vele, ha tudjuk, hogy nem sokáig maradunk itt?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözünk a szülői házból, azonban nem sok időre, max 1-2 évre, utána szeretnénk állandó otthont keresni párommal. Addig is megéri kiszakitani a cicánkat a már 5 éve megszokott közegből? Vagy csak akkor hozzuk el, ha már állandó otthonunk lesz? Eléggé stresszes természetű, minden "új dolog" nagyon rossz hatással van rá (extra fogyás, vizeletürítési gondok, stb.), viszont azt nem tudom, milyen hatással lenne rá, ha a gazdijai nem lennének nap mint nap a közelében. Szüleimet is szereti egyébként, nyilván ők is egy biztos pont az életében. Viszont nekem, nekünk nagyon hiányozna.

Úgy érzem, patt helyzet, ti mit gondoltok erről?



2023. aug. 9. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem max ilyen 1 honap, de azert 1-2 ev az hosszabb ido. Raadasul lehet, meg ennel is tovabb maradtok albiban, nem tudni mit hoz a jovo.


Az en cicam is tud stresszelni, igen, ilyenkor sajnos elofordult mar, hogy parszor nem az alomba pisilt, de kb 2 het es megszokja az uj helyet. Addig en hagyni szoktam, nem piszkalom, altalaban a kanape alatt bujkal (tobbszor koltoztem). Aztan egyszer csak elojon es minden oke.


Nekem nem kerdes, hogy jon velem a macskam, akarhova is koltozom. De gondolom, ha otthon tudnad hagyni, akkor inkabb ilyen csaladi macskarol van szo. Szerintem egyaltalan nem patt helyzet, csak el kell dontened, te mit akarsz, aztan ennyi.


Egyetlen kerdes, hogy a szuleid mit szolnak hozza? Belemennek, hogy elvidd?

2023. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Azt is mérlegeld, hogy melyik helyen lenne többször magára hagyva. Én vinném magammal ha elég időt tudnánk vele lenni, 2 év nem kevés idő. Ha többnyire egyedül kuksolna egy idegen helyen akkor inkább mondj le róla és maradjon a szüleidnél végleg.
2023. aug. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!