Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lett új cicátok miután...

Mikor lett új cicátok miután az előző meghalt?

Figyelt kérdés
Három napja a szomszéd kuvasz kutyái megették az egy éves mentett cicámat. Felfoghatatlan számomra azóta is, hogy ez történt és sajnos nagyon rosszul élem meg hogy ő nincs többé. Családtagként tekintettünk rá és mivel mentett cica volt, mindenért olyan kis hálás is volt. Szeretnénk majd meg egy kis szőrgombócot a házba, de így hogy láttam kamera felvételen az egész esetet nem tudom jó ötlet lenne-e. Természetesen a szomszéddal lesz beszélve hogy a dögjeivel csináljon valamit, hogy meg egy ártatlan macska ne járjon így.

2023. aug. 15. 01:16
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
27%
Mi vidéken élünk nincs semmi zavaró tényező nekünk mert nincs a szomszédban vad kutya vagy nincs autó de a lényeg hogy nekem is halt meg macskám mert valami mérget megevett de nekünk úgy volt a macska sztory hogy volt 2 macska elmentek de az egyik visszajött és megfialt aztán 3 túlélte egy meghalt pár hónap után aztán fialt még és egy túl élte mert a pulink megevett egyet és apukám talált 2 macskát de a lényeg neked az hogy ha nagyon hiányzik a macska hogy ott legyen veled legyen neked :)
2023. aug. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
72%

"Felfoghatatlan számomra azóta is, hogy ez történt"


Pedig elég könnyü felfogni. Az egész a te hibád, senki másé. A te dolgod lenne megakadályozni hogy a macskad a kerten kívülre jusson. Miattan kínkeserves szenvedések közepette meghalt a macskád. Ne csodálkozz. Ne vegyél magadhoz még egy macskát mert arra se tudsz majd vigyázni.

2023. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
18%
Nem az ő hibája hanem a macskájé mert ha kinti akkor megy vadászni nekünk is a környéken van egy ember akinek a kutyája minden macskát szét tép kivéve a fekete macskáktól fél
2023. aug. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekként volt egy kinti kandúr macskánk. Azóta se találkoztam olyan intelligens, csupa szeretet macskával, nagyon szerettem. Hatalmas tragédia volt számomra, mikor elment. Ráadásul szüleim azt hazudták, hogy biztos csak elszökött. (Nagyon beteg volt, vittük orvoshoz, nem tudtak vele mit kezdeni, azt mondták, valószínűleg mérgezés. Nem sokkal, hogy hazahoztuk az állatkórházból, "elment meghalni" hiszen a maradványait sose találtuk meg.) Akkoriban születtek egy osztálytársaméknál kismacskák (egy falu). Az egyik kölyök nagyon hasonlított rá. Simán lehet, hogy ő volt az apa. Azt a kölyköt elhoztuk, de nagyon kevés időt volt velünk. Egy csapat gyerek ellopta az udvarról (szomszéd végignézte egy szó nélkül). Ez a két veszteség egymás után túl sok volt nekem. Közöltem a szüleimmel, hogy többé nem szeretnék macskát, mert úgyis csak az a vége, hogy megszeretem, majd elvesztem (akkor nem engedték, hogy benti állatunk legyen).

Kb. 7-8 évvel a hőnszeretett macska elvesztése után lett kamaszként egy benti macskám. Még mindig megvan. A szöges ellentéte annak a gyerekkori macskának. Ő nagyon vékony volt, mozgékony, okos, bújós. A mostani kövér, lusta, hülye, magának való és egy elkényeztetett dög, mégis mindennél jobban imádom. Egy nagyon nehéz korszakomon segített át ez az állat.

Részvétem a veszteségedért!

2023. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
19%
Én rengeteg állat halált éltem át mert rengeteg állatom van kecske, bárány, malac, kutya, macska, emu ilyenek és nekem 4 kutyám halt meg 6 macskám és 4 bárány mert a német juhász kinyírta őket
2023. aug. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%
#3 A macskát nem lehet hibáztatni, mert az ösztönei szerint cselekedett. A kutyát se, hisz ő is csak "vadászott". A kérdezőnek nem lett volna szabad kiengednie a macskát, hisz tudta, hogy nem biztonságos a környék, de most már megtörtént a baj, felesleges ezen lovagolni. Arról kell gondoskodni, hogy többet ne forduljon elő.
2023. aug. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Nem hinnem hogy az én hibám lenne. Mindent megtettünk a cicaert az egy év alatt. A híd alól fogadtuk be, meglett műtve rendszeresen járt orvoshoz és minden hónapban kapta a kötelező féreghajtót. Pont rám nem lehetne azt mondani hogy felelőtlen állattartó lennék. Azok a kutyák emberre is veszélyesek nem egyszer volt olyan hogy a járdán közlekedő biciklisre rátámadtak és kórház lett a vége. A macskám egyébként a másik szomszédba ment be és a farkánál fogva a két nagy kutya áthúztava kerítésen. Szerintem undorító tőled hogy ilyen hangnemben mersz nekem ilyen dolgokat írni amiknek nincsen valóságalapja. Nem kívánok neked semmi rosszat de jót sem! Utolsó neked pedig nagyon szépen köszönöm a részvétnyilvánítást!
2023. aug. 15. 01:43
 8/53 anonim ***** válasza:
18%
És ha kinti a macska és nem lehet bent?
2023. aug. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
5%
De az már kínzás ha bent tartjuk a macskát mert nem vadászhat
2023. aug. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
61%
#7 "a másik szomszédba ment be" - figyeljél már, ha a macskád bármely szomszédhoz átvándorol, te hol vagy itt felelős állattartó? Ha én lennék a szomszédod, személyesen siccelném ki a hülye macskádat a portámról, ha meg nem megy szép szóval, és el tudom kapni, személyesen dobom vissza hozzád, aztán vagy a talpára esik, vagy nem. Ne beszéljünk már felelős állattartásról úgy, hogy hagyod kószálni a büdös dögöt.
2023. aug. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!