Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy a macskám nem...

Létezik, hogy a macskám nem bírja a lakásban létet?

Figyelt kérdés
5 hónpos a macskám, néha egy bolond, fut fel alá megkergül teljesen, panelban lakunk földszinten mindig kiakar mászni az ablakon, ha nyitva van. Emiatt a redőnyt leszoktam húzni, hogy kilásson de ne tudjon kimászni. Ha feljebb van a redőny már megy, ma is úgy húztam vissza az ablakból. Félek, hogy szökni akar, ki vágyik. 8 hetes korában került hozzám, azóta lakásba van. De akitől elhoztuk, ott a kertben voltak.

2023. aug. 19. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben kivinném néha pórázzal sétálni. Nem lehet, hogy tüzelni kezdett? Attól is meg szoktak kergülni. Ivartalanítás után lenyugszik.
2023. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már kamaszodik ilyenkor megkergülnek, és most lesz ivarérett, gondolom még nincs ivartalanítva.
2023. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Irdatlan Infláció ***** válasza:
98%

A fel-alá szaladgálás normális, általában minden nap "megkergülnek" kicsit, sok foglalkozás mellett is. Elég sok ilyen videó van a neten mikor össze vissza rohangálnak :D Macskák.

Általában mind mászni akar, nyilván kíváncsi mi van kint, és nem ember, hogy felfogja hogy veszélyes. Szökés ellen fémrácsot vagy macskahálót szerelj fel az ablakra. Illetve ha van lehetőség nyugodtan vonjatok be fémhálóval egy ablakpárkányt és kiülhet oda napozni, figyelni a madarakat stb. Játsz vele sokat. Nekem ezek alapján úgy tűnik csak kíváncsi, esetleg talán unatkozik.

Én pl a környéken szoktam látni egy ilyen párkányos cicát, eszméletlen aranyos.

[link]

2023. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%
A macska sétáltatás amúgy egyáltalán nem rossz ötlet, nem értem miért van lepontozva az első válaszoló
2023. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A cicàk imádják a környéket kémlelni az ablakból, egy kis öregasszony mindegyik a lelke mélyén 😀

Az a rács tényleg jó megoldás, a miénk is imádta, de már nem ülhet a nyitott ablakban sem a bőrrák miatt 😞

A rohangálás pedig teljesen normális, főleg ha egész nap egyedül van otthon, olyankor felpörögnek, ha hirtelen lesz társaságuk.

2023. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös válaszoló, árnyékos ablakban sem ülhet?
2023. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a kérdésre válaszolva az én cicám is megkergül minden nap, imád szaladgálni, felugrálni mindenre játék közben, pedig már 3 éves körüli. Az ablak a kedvence, szúnyogháló van, így nem tud kiszökni, sem kihajolni. Viszont, míg nem volt egyszer kimászott a párkányra míg más vigyázott rá. Azóta hálóval is csak felügyelettel merem oda engedni.
2023. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!

Természetesen árnyékos ablakban ülhetne, de egy ikerházról van szó, aminek szinte csak déli fekvésű ablaka van, legalábbis a szobáknak, ahol a párkányra is felfér...

Ráadásul az utcát szereti igazán nézni, az udvar annyira nem csigázza fel :)

2023. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a bőrrák a fehér cicákat veszélyezteti inkább, nem?
2023. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Lényegében igen, annyi pontosítással, hogy a fehér szőr alatti bőrfelületet (ahol általában szerintem rózsaszín a bőr, tehát az is világos), tehát nem kell teljesen fehérnek lennie.

A mi cicánk trikolor, a pofija nagyrésze is fehér, az orrából le is műtöttek egy darabot. 😞

2023. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!