Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Embereknek való sebkezelőt...

Embereknek való sebkezelőt használhatok cicán?

Figyelt kérdés

Van két 15 hetes, oltott, még ivaros kan kiscicám.


Múlt hét vége felé az egyik meghúzta a lábát, akkor elvittem dokihoz (mert ugye sántított). Kb a sántítással egyidőben megjelent két kicsi dudor az orrán (pontosabban azon a "csíkon" ami az orra és a szeme között van, remélem értitek). Valószínűleg úgy húzta meg a lábát, hogy leesett valahonnan, gondoltam beütötte az orrát is, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.


Nem is fájlalta, szépen eszik és már játszik is, ugyanúgy viselkedik mint előtte. A dudorok is lejjebb mentek illetve már nem is sántít, csak nem szereti ha azt a lábát fogdosom, úgyhogy nem is szoktam. Ma arra jöttem haza, hogy a két dudoron (amik tegnap már alig látszódtak) meg alattuk mégegy helyen le van horzsolva a bőr. Egyáltalán nem vészes, törte már ki durvábban cipő a lábamat, de azért szeretném rendbe tenni neki. Vizes ronggyal letörölgettem, egyáltalán nem vérzett. Gondolom játszottak a tesójával és eldurvultak. A másik cica nózijába is bele van karmolva picit, azt is letöröltem.


Egyidősek, de a kettő közül a "sánta" a kisebb egyébként :D


Nem rivalizálnak, egymáshoz bújva alszanak és sokszor egy tálból esznek (annak ellenére hogy 5 centire van tőlük a másik tál XD) és mindig mindent együtt csinálnak, szóval ezek a harcok tényleg csak játékok, de még mielőtt megutálnák egymást kiivartalaníttatjuk őket :D


Van egy rossmannos altapharma sebspray-m, ez elvileg elősegíti a sebek gyógyulását és megelőzi a fertőzéseket, van még neogranormonom és tuti van valami sebfertőtlenítőm, de nem tudom, hogy hol.


Érdemes egy ilyen pici sebet kezelni? Ha igen, használhatom ezeket?



2023. aug. 22. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betadine az jó rá,mert fertőtlenít
2023. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Betadint használj szerintem is, ezeket az általad sorolt kencéket inkább mellőzd, mert számolni kell vele, hogy a macska le tudja nyalni magáról, és az nagyon veszélyes, főleg egy kölyöknél. Betadinnal ilyen téren nem lehet mellélőni.
2023. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy betadin használható cicákon is.
2023. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, átnézem a gyógyszeres szekrényt, ha nem találok benne akkor holnap veszek :D
2023. aug. 22. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Betadine jó, de higítva. Illetve nekem azt mondta a doki egyszer hogy hosszú távon azt se jó alkalmazni mert allergia alakulhat ki rá. De egy pár nap még nem számít annak.
2023. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem nézegetni a gyiket, bocsi! A sebek begyógyultak, jól van a cica, köszi a válaszokat! :D
2023. aug. 30. 09:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!