Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tippek bolhairtashoz macskaknal?

Tippek bolhairtashoz macskaknal?

Figyelt kérdés
Hasznaltunk mar bolhauzo nyakorvoket vagy micsodakat, eleg eros egy szaguk volt, hatas nelkul es honapokkal kesobb le is estek a macskakrol. Csopogtetossel probalkozunk mar honapok ota, de arra a macskamra amelyikre ratudjuk tenni se hasznal. Valakinek van meg valami tippje? Furdetni is szeretnenk oket de lehetetlen mert kibeleznek.. :)
2023. aug. 23. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Többféle csepp van. A mi macskáinknak az Advantage használ, de az Advocate is jó. Hogy-hogy a ti macskátok mégis bolhás lesz? Találtok benne bolhát a csepp ellénre?
2023. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vakaroznak folyton, vagy lerazzak magukrol, esetleg lenyaljak. Igen talalunk is mindenhol bolhat
2023. aug. 23. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg visszafertőződnek. Azt a helyet is bolhairtózni kell, ahol járnak, pl. a fekhelyeiket, a szőnyeget, padlót is be kell szórni bolhairtó porral, aztán egy-két nap múlva felporszívózni. Ezt is megtettétek?
2023. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden nap csak porszivozva van meg letorolve minden.. van hogy napokig/hetekig nem mehetnek ki csepegtetes utan hogy ne kapjak el kint de nem lesz jobb
2023. aug. 23. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
a bolha az ilyen sajnos, vannak bolhaírtó porok, na azt kell nyomni dögivel mindenbe, a macskára meg bolhairtó cseppek, van olyan fajta ami magához vonzza a bolhát, és megöli, így a cica kitakarítja magának a helyeket amiken felszedték. bolhaírtó nyakörv van rajtuk? Az embereken is tudnak élősködni a bolhák, így az lenne a legjobb, ha a gyanús bútorokat elzárnátok mindentől 2-hétre, hogy éhenhaljanak én hetekig gumumatracon aludtam pl stb. van egy csomó módszer, nagyon erőszakosnak kell lenni
2023. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a lakást Biokill spray-jel küldtük meg, az használt. Legalábbis azokat a részeket, ahol a cica gyakran megfordult, de azt rendszeres célszerű, akár megelőzési célból is.

A cicának meg állatorvosnál vettünk cseppentőt, mert a Frontline-hoz elvileg könnyen hozzá tudnak szokni a bolhák és hamar immunisak lesznek.

A kinti cicáknál pedig amúgy sem szokták ajánlani a nyakörvet, mert balesetveszélyes, fennakadhat vele a cica, én azt semmiképp nem erőltetném.

2023. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat nemtom a mi 2 macskank kinti es van rajtuk nyakorv de meg nem lattam volna h fennakadnak tole
2023. aug. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg ismerek olyat, aki dohányzik, mégsincs semmi baja. Akkor a dohányzás nem is káros az egészségre?


A nyakörvnél sokat számít a környezet és a macsek habitusa is, barátnőm cicája szinte el sem megy az udvarukból, az én cicáim pedig rendszeresen jártak szomszédolni, drótkerítésen keresztül.

Azt hiszem, hogy általánosságban sajnos van esély fennakadni, ezért javasoltam, hogy azt hanyagolja a kerdező, de nyilván tegyen belátása szerint.


Viszont a cseppet a nyaka hátuljáról/lapockái közül nem tudja lenyalni, van belőle sok féle és súly alapján lehet variálni. Szerintem ez a legbiztosabb.

2023. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2023. aug. 24. 07:35
 10/10 anonim ***** válasza:
A porszívó önmagában nem szedi fel a bolhákat. Először mindent bolhairtózni kell, és utána 1-két nappal felporszívózni. Hiába van csepp a macskákon, ha a környezetük nincs bolhairtózva.
2023. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!