Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mivel tudnám...

Szerintetek mivel tudnám végleg kiirtani a bolhákat a cicámból?

Figyelt kérdés
Vettem neki nyakörvet (bolhaírtó sat) megfürdettem bolhaírtó samponnal is, kicseréltem az összes cuccát (fekvőhely stb.) és még most is láttam benne bolhát. Teljesen tanácstalan vagyok már :(

2021. jún. 17. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem elég egyszer megfürdetni, hanem 1-2 naponta kell. Ha benti macska, akkor már az egész házba szétszórta a bolhákat, vagyis kezdj el gyakran porszívózni.
2021. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyakörv nem hatékony, bár van akinél beválik.

Én Effipro Duo-t használok, és van Insecticide 2000, amit a lakásban.

2021. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
a nyakörv már nem lesz jó ha szétszóródtak a peték a házban... Valamilyen Spot-on készítményt tegyél rá 4 hetente, ne havonta. és a macskád lesz a terminátor.. előbb utóbb megtalálják őt a bolhák és megdöglenek a közelébe ill ha megcsípik. Én tanácsolnék valami rovarirtó sprayt, hogy fújd be vele a bútorokat is, parketta réseket.. Tudom büdös. de inkább a szag mint a bolha.. pár nap után már nem érezni... Sajna én is jártam már így még a lakás is tele lett bolhákkal, szőnyeg, minden. Teljes pánikba voltam, de a spot-on megoldotta a problémát csak kell neki 1-2 hónap. Én anno Fipronil tartalmú Frontline-t használtam, Most áttértem az olcsóbb Advantage-re és nem érzem hátrányát.. Nincs bolha se a lakásban se a cicuson :) pedig ki is jár a kertbe ahol van süni. A sünik meg többnyire bolhások..
2021. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos mit mondott? Nem tud ezeken kívül semmit?

A bolhariasztó nyakörv nekünk sem vált be. Mi jó alaposan megfürdettük anno bolhairtós samponnal, amit az állatorvostól kaptunk, majd egy spot-on készítményt tettünk a gerincvonalára. Azóta szerencsére semmi problémánk nincs. Egyébként tapasztalatból érdemes az egész házat domestossal vagy pedig hipóval felmosni, akár ecetes vízzel az arra alkalmas felületeket lemosni, illetve kicsit gyakrabban takarítani az elkövetkezendő időben.

2021. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elég, ahogy írták, sűrűn és alaposan kell takarítani, lehetőleg olyan porszívóval, ami papír zsákos.

Illetve valami vegyszerrel is permeteznék. Mindent! Bútorokat, padlót, szőnyeget.

2021. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Spot on, abból sem a gagyi. Mi bravecto-t használunk (mi mondjuk rágótablettázunk) konkrétan csodaszer.
2021. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi! Egyébként kinti cica ritkán jár be, illetve minden nap domestosos vízzel van felmosva. Meg próbálok spot on-to venni. Csak az a baj hogy nálunk a cica allergiás bizonyos anyagokra (doki szerint, sebesre vakarja ha spray vagy bármi folyadék éri)
2021. jún. 17. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!