Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik Urinary tápot adjam a...

Melyik Urinary tápot adjam a cicáimnak? Royal Canin, Hill's, Eukanuba, Trovet?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta az ivartalanítás után, mikor megkérdeztem, mire kell figyeljek, hogy válasszak egy Urinary nevezetű(felírta) száraztápot nekik és azt adjam fő ételként, mellé mehet konzerv bármilyen, ne sok, 1-2 evőkanálnyi. Ezt a 4-et írta fel, hogy válasszak, azt mondta bármelyik jó ezek közül, amelyiket hajlandóak megenni. De azért mégis, szerintetek melyiket válasszam? Ti mit adatok ivartalanított kandúr cicáknak? Testvérek és fél évesek.
2023. szept. 1. 10:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Csirke farhát. Ja várj, az már nem árstoppos.
2023. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Én royal canin urinary-t adtam, amíg élt. Az jól működött nála évekig. Nagykiszerelésű zsákos tápot rendeltem mindig. Egyszerre azért így nem olcsó. Ingyen kiszállították. Hónapokig elég volt és ha leosztom egy hónapra, úgy elfogadható az ára is.
2023. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Most találtam még a Smilla Veterinary Diéta Urinary tápot.

Ez milyen?

Csak mert sokkal olcsóbb, de étrend kiegészítőkben szinte ugyanaz, DL izé meg csökkentett CA p

2023. szept. 1. 12:31
 4/25 anonim ***** válasza:
Ránéztem az árakra... Hát megdöbbentem a Royal árán. Igaz nekem már több mint két éve nincs cicám, de közel a duplája most az ár. Más hasonló tápot nem adtam neki. Állatorvos vagy gyógyszerész biztosan tud segíteni ebben. Mellé még konzervet,vagy más kaját én adtam pluszban. De tápot minden nap evett. Így élt vagy 8 évet ezzel a betegséggel és nem is ez miatt halt meg. Annyit még hozzátennék, hogy ennek ellenére volt egyszer egy olyan sztori, amikor ugyanúgy problémás volt neki a vizelés, mint a kezdetekkor. Akkor kapott egy egyhetes kezelést az állatorvosnál meg két hétig tőzegáfonya kapszulát meg még valami bazi nagy gyógyszert. De rendbe jött.
2023. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%
De miért kell nekik Urinary? Az ivartalanítás magában nem indokolja. Arra sima sterilized táp is jó, arra figyelj, hogy lehetőleg gabonamentes legyen.
2023. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a struvit kövek miatt kellett. Teljesen elzáródott és katéterezni kellett. Aztán pár hónapig ette a gyógyszeres tápot, visszaálltunk a régi kajára és hónapokon belül újra kezdődött,csak azt az elzáródás előtt észrevettem.
2023. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

AZ ÖTÖS NEM JÓL TUDJA, NE HALLGASS RÁ!!!


DE, BIZONY, ÖNMAGÁBAN (!!) az ivartalanítás is indokolja az urinary tápot FIÚ cicáknál!

Lánynál nem kell, de a fiúnál élet-halál kérdése!

Már túl késő, ha csak akkor adod, amikor megjelentek a struvit kövek.

Ezeket a köveket az urinary táp nem engedi kialakulni. A lány ki tudja pisilni, mert széles a húgycsöve, de a fiú nem! Neki nagyon vékony, pici hely van, és hosszabb utat kéne megtennie a kőnek, elakad. Nem egy fiúcica kínok kínjával halt már meg így.

Ahol csak tudom, terjesztem: ne kínozzátok az ivartalanított kandúrokat urinary nélkül!

Ti vagytok érte a felelősek, mert az ivartalanítás által ti vettétek el tőle a szervezetének azt a képességét, hogy védekezzen a kövek ellen. Mostmár rátok van szorulva, míg él!

20 éve macskázom folyamatosan, van tapasztalatom*

2023. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#5: Mert így az orvos jól jár. Feleségemnek is ajánlotta az egyik kandúr ivartalanítása után, mintacsomagot plusz kistálat jutányos áron. Megvette, hogy legyen meg az öröme, de soha nem etettük azóta ezzel.

Előzőleg, két kandúrom is szenvedett alsóhugyúti betegségtől, zsinórban hordtam őket katéterezésre. Állandóan a RC urinary-val rágták a fülemet, vettem is párszor, de abbahagytam, többek között azért, mert megtudtam, hogy a hatóanyaga pusztán a konyhasó, amire a macska vedeli a vizet. Továbbá, méregdrága volt. Végül, egyik sem ettől jött rendbe, de még csak a keservesen viselt katéterektől sem, hanem teljesen más dolgoktól.

2023. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

#7: Nem jól tudod, vagy ügynökölsz a Royal Caninnak. A macska húsevő, ezért a vizelete savas kémhatású. Struvit kő minden macskában képződik, de ha a vizelet pH-ja megfelelően savas, akkor azok a kövek feloldódnak és nem okoznak gyulladást. A savas pH fenntartása a megoldás megfelelő táplálással és a stressz kerülésével. Amikor az én macskáimnak alsóhugyúti megbetegedése volt, a vizeletük pH-ja eltolódott lúgos kémhatás felé.

A DL-Methionin az, ami savasítja a macska vizeletét, ezt annak idején a táplálékukba kellett keverni. Szerencsére, ma már sok száraztápban bele rakják, nézni kell az összetevőket.

Tapasztalatból mondom, hogy mindkét macskám, aminek UTI (hugyúti fertőzés) betegsége volt, akkor betegedett meg, amikor hossza stressz érte őket. (Állatorvos cáfolta, valszeg nem olvasta az angolszász irodalmat erről.)

2023. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%

Egyébként még a termékleírásban is ez áll:


"A Royal Canin Feline Urinary S/O tápot 5-12 hétig etesse a struvit kövek feloldására, és 6 hónapig a struvit kövek újbóli előfordulásának csökkentésére."


"a kiújuló idiopathiás húgyhólyaggyulladás kezelésére a Urinary S/O Feline nedves változata ajánlott."


Szó sincs róla, hogy egész életében ezzel kell etetni az állatot.

2023. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!