Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Prémium/szuperprémium száraztá...

Prémium/szuperprémium száraztáp? Melyek a legjobbak, és havonta mennyi fogy el belőle? Acana, Eukanuba: vélemények?

Figyelt kérdés

Május környékén veszek magamhoz egy cicát, addig szeretnék felkészülni rendesen az érkezésére, és kiszámolnám, mennyire is jönnék ki a havi étkeztetésével.


Fajtatiszta MC, a tenyésztőnél idáig a nedvestáp került szóba, a szárazra még nem kérdeztem rá. Real Nature nedvestáppal etet + egész nap van előttük (valamilyen prémium) száraztáp.


Ti hogyan etetitek a cicátokat? Mennyit eszik egy nap? Milyen prémium v. szuperprémium minőségű száraztápot tudtok ajánlani, ami még nem irreális áron van? Ti hol, milyen mennyiségben szerzitek be, mennyire jöttök ki havonta?


Akik Acana vagy Eukanuba, esetleg ToTW-dal etetnek: mik a tapasztalataitok?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. márc. 10. 06:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell ilyen olyan drága kajákkal etetni,ha veszel neki pl.Josera tápot az is bőven jó,szép egészséges lesz tőle a cica.2kg kb.3 ezer forint az sokáig elég neki.Van mindenféle korosztálynak megfelelő táp belőle.
2017. márc. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.


Természetesen, nem bánnám, ha picit olcsóbb, de mindenképpen a cica érdekei az elsők.


A Joserát is megfontolom.

2017. márc. 10. 06:47
 3/12 anonim ***** válasza:

A kendvencek.hu-n nagy választék van,ott a legolcsóbb,én is azzal etetem,és kap Bozita konzerveket,itthon nem nagyon árulják,viszont a zoofaston vagy pluson külföldi boltokból lehet rendelni,akár ingyenes szállítással.A tápból az enyém kb.5 dkg -ot eszik naponta és kb.20dkg konzervet.6 kg -os ivartalanított kandúr.2 éves lesz.

Fölösleges csillagászati árakat rákölteni,az enyém kijön havi 6 ezerből.

2017. márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én drágán etetek, mert nem szeretek semmit netről rendelni, fresshnapf-ból vásáolok főleg, de közértekből is. Száraz táp: Royal, Select gold, Hill's Nedves alus: minden ami létezik váltogatva
2017. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi Brit Care Cat táppal etetünk + heti egyszer-kétszer Premiere konzerv. Utóbbit a Fressnapfban veszem, a tápot Petissimo.hu-ról rendelem. Nálunk sima házi macska van, súlyát tekintve 4kg. Ő kb 1,5kg tápot eszik havonta. Amúgy ne legyen előttük folyamatosan táp, mert így semmi értelme, ha ott a konzerv (ami ugyebár finomabb) miért ennének a tápból (?) nagyon válogatni fognak (tapasztalat)
2017. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

En acanaval etetek, bevalt, a macska szereti, egeszseges, szep a szore, nincs se hasmenese soha, se mas.

O a napiadag felet viszi be tapbol, masik felet husbol kapja.

Nem mondanam draganak az eteteset, pedig 7 kg-os macskarol van szo. En nagyobb kiszerelesben szoktam megvenni a tapot, lepgmentesen leporciozom kisebb adagokra es konkretan fel evente kell tapot vennem.

2017. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én purizont veszek. Minőségi prémium száraz táp, de nagy tételben vállalható áron. A macskám imádja, és nem eszik sokat. Bár ő pici házi macska, de ha kétszer ennyit enne, akkor se lenne vészes.


Zooplusról rendelek. Havi szinten lebontva a száraztáp, alutasak, alom együtt kb 8-10 ezer Ft max.

2017. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Napi egy 80 gr-os Trainer konzerv, RC száraz táp, havonta kb. 600-800 gr. A száraz az csak sacc. Felnőtt cica. Ha ma kezdeném nyersetetés lenne :-). A csak száraztáppal etetést nem pártolom. Szoktam neki husikat is adni.

Zooplusról rendelek almot, szárazat, konzervet állatorvosnál veszem.

2017. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekünk eddig a purina one vált be a legjobban

a perfect fit is hasonlóan jó, bár az kicsit drágább

2017. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maxitabi ***** válasza:

Orijen és most Leonardo kacsás száraztáp, de szerették a wildcat tápját,a mac's és az N&D tápot is. Mindegyik bejött, az orijenből volt a sima csirkés évekig, majd a 6 halas-de több év után megunta az mc-m...

Mellé mindig van jó minőségű nedvestáp (abból is válogat a dög)- a lényeg, hogy cukormentes, gabonamentes, ízfokozó stb mentes és magas hústartalmú legyen..

Legjobb táp nincs, a cicád fogja eldönteni (sajna):)

2017. márc. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!