Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? A macskám folyamat...

Mit tegyek? A macskám folyamatosan jelölget és hány ha változás történik.

Figyelt kérdés

Ùj lakàsba költöztem pár hónappal ezelőtt és ez azzal jár, hogy bùtorokat kell venni.

A macskám folyamatosan "jelölget" és hány ha ùj bùtort. Nem tudok mit tenni. Nem tudom az ő kedve szerint élni az életemet és üresen hagyni a lakást. A méregdrága agyondícsért feliway-nek kétszer is nekifutottunk, de semmit nem ért, nyugtatózni nem szeretném a macskát.



2023. szept. 2. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelölgetés az mi? Pisil vagy dörgölőzik, kapar?

Amúgy ezek az új bútorok néha nagyon erős vegyszer szagúak, a macskák orra sokkal érzékenyebb, akár csak a szagától is hányhat. De az idő megoldja, nem tudom mióta áll fenn ez a dolog.

2023. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pisil. Nem az ùj bùtorokra, hanem általában a szőnyegre vagy másra amit éppen talál..
2023. szept. 2. 23:34
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Felesleges méregdrága cuccokkal kísérletezni a 7-800Ft-os macskamentatea is megteszi a párologtatóba de szerintem itt az sem segítene. Minél hamarabb rendezkedsz be annál hamarabb nyugszik meg az állat, idő kell amíg megszokja az új helyet és környezetet. Némelyik macska nagyon érzékenyen reagál a változásokra ezen segíthet ha a megszokott tárgyai is helyet kapnak az új környezetben. A macskamenta vagy segít, vagy nem az idő és a személyes törődés biztosan eredményes lesz. Szóval a megoldás kulcsa a mielőbbi "végleges" berendezkedés és az idő. Természetesen a fokozott személyes kontaktus is nagyon fontos. A cicád most fél és szorong és ez így is marad amíg nyugalom nem lesz körülötte.
2023. szept. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!