Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák milyen színűen látnak?

A macskák milyen színűen látnak?

Figyelt kérdés
Mint az emberek?
2023. szept. 3. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2023. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én láttam a macskám szemét egyszer volt lehetőségem átnézni rajta és tisztán színesen látott
2023. szept. 3. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:

?

Az, hogy színes egy állatnak a szeme, nem azt jelenti, hogy színesen is lát.

Barna, fekete, zöld, kék - ilyen színű szemeink vannak, nekünk embereknek (lehet, hogy 1-1 szín még előfordul). Ez nem azt jelenti, hogy egyikőnk barnábban, másikónk feketébben...látja a világot. Tudományosan nem tudok érvelni, nekem itt kimerülnek az ismereteim erről a témáról.

2023. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De én átláttam a szemén és színesen lát mint az ember
2023. szept. 3. 13:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Á betűt véstél bele lézerrel, vagy színes Á betűt ragasztottál a szemére...De akkor ennek a kérdésnek a humor kategóriába kellett volna kerülnie.
2023. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem viccelek átláttam a szemén mert úgy ült és kicsit kilógott a szeme oldalra
2023. szept. 3. 13:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Rákerestem, és tényleg lehetséges, hogy láthattad a szemgolyóját (szem előreesésnek hívják a jelenséget (vagy oldalra esés a macskád esetében? ez most mindegy)), de az, hogy színes volt a szemgolyója, még nem azt jelenti, hogy színesen lát. A képet és a színeket nem a szemünkben látjuk.
2023. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De láttam aamit látott színesen látta a dolgokat
2023. szept. 3. 13:31
 9/12 anonim ***** válasza:
A tapetum lucidum által visszavert fényt láthatod, ha egy bizonyos szögben belenézel a macskád szemébe.
2023. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet azt
2023. szept. 3. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!