Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 7honapos lány cicánk...

Van egy 7honapos lány cicánk hoztunk mellé egy 8hetes lány cicát nagyon nehezen fogadta őt megtámadja mindig nem erőltettük az egybe szoktatást rá és most már ránk is támad meg is harap és nem értjük miért..ez fog változni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Azért támad rátok, mert hozzátok köti, hogy jött egy új cica. Biztosan megenyhül majd. Arra nincsen garancia, hogy jó barátok lesznek a cicák - habár ha még mindketten ilyen fiatalok, akkor nagyobb esély van rá - de idővel majd elfogadják egymást. Nálunk is az idősebb cica nagyon mérges volt, amikor hazahoztam a kicsit. Velem sem állt szóba napokig. Aztán szép lassan megenyhült. Meg láttam már elég sok ilyen esetet, mert szinte minden barátomnak legalább két cicája van. Mindig így kezdődik, aztán majd csillapodnak az indulatok.

Szerintem eleinte csináljátok azt, hogy a nagyobb cicának adjatok lehetőséget minden nap egy pár órát egyedül lenni. Ne legyenek mindig egy helyen a kicsivel.

2023. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Az én első cicám is mindig morgott a két új kicsire, főleg amíg a szelídítésük alatt be voltak zárva a garázsba (több hét volt, volt ideje szokni a szitut...).

Mikor végre összeengedtem őket, addigra már nagyjából beletörődött, hogy itt bizony konkurencia lesz, szóval összecsapás nem történt.

A vége az lett, hogy az egyikkel csak szimplán eltűrték egymást, de a másikkal úgy viselkedett, mintha az anyja lett volna, összebújtak, sokszor mosdatta stb.

Egyébként a nagy addigra már ivartalanítva volt, mindhárom lány cica volt, ráadásul féltesók, csak két külön alomból, szinte pontosan egy évvel volt idősebb az első a két kicsinél.

2023. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én leordítottam a fejét 2x és utána béke volt. Lehet drasztikis,de működik. Pedig kutyám is van,azt is leszidtam párszor azóta a közelébe se mennek egymásnak.
2023. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!