Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám hosszas simogatásra...

A macskám hosszas simogatásra nem ébredt fel, pedig mindig felébred. Mi lehet az oka, és mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
Matuzsálemi korú ivartalanított nőstény macska. Simogatásra mindig felébred, és örül neki. Az előbb először tapasztaltam olyat, hogy aludt tovább, sőt, álmodott, enyhe idegrángásai voltak (főleg arc), mint az gyakran látható az alvó és álmodó kutyáknál, macskáknál. De vajon miért nem ébredt fel? Ti milyen gyakran tapasztaltok ilyet a macskáitokkal?

2023. szept. 10. 03:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Normális ember nem cseszteti a macskáját/kutyáját/gyerekét/párját alvás közben, szóval soha nem tapasztalom.
2023. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd aludni!
2023. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

1 én sem szoktam csesztetni a gyerekem alvás közben.

Már van beírása késés miatt, de hát mit lehet tenni? Liberális világban élünk, nem szólok bele, meddig alhat.

2023. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

3as, és a macskának hány beírása van késés miatt?

Amúgy az alvás közben csesztetés, és az okkal felébresztés között elég szignifikáns különbség van.

2023. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
4 a gyereket nem én hoztam fel, csak reflektáltam.
2023. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Idős cicáknál előfordul, hogy nagyon mélyen alszanak és nehezen ébrednek. Öreg cicánk egyszer iszonyúan megijesztett ezzel, amikor 19 éves volt. Pedig tényleg csak aludt, előfordul ilyen. De ha bármi nem olyan, mint máskor, pl a légzése, akkor vidd el az ügyeletre.
2023. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha ilyenkor felkelted meg is ölheted, nagyon meg tudnak ilyedni. Mély álomból térnek vissza, és sokkot is kaphatnak, ennek sok rossz kimenetele van. Nincsenek hirtelen képbe, ha megijednek menekülhetnek is, támadhatnak is, ilyenkor.. máshol vannak, megzavarod a nyugalmukat. Olvass utána, nekem a testvérem alvajáró volt egészen kb 20 éves koráig.


SOHA nem keltünk fel mélyen alvó, vagy alvajáró élőlényt. Állatok is tudnak alvajárni is.

Mindenki ciklusokban alszik, ne piszkáld és magától visszatér majd mélyalvásból.

2023. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Komolyan leírtam ly-vel? Sorry.

Ijedni*

2023. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
84%
Szerintem sem jó szokás alvás közben simogatni, v bármi más módon megzavarni a pihenésüket. Akkor simogasd amikor már felébredt, valószínűleg ő is jobban fogja értékelni a törődést éber állapotban.
2023. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor jó is, hogy feljött a téma, ezen el fogok gondolkozni. Eddig nem tettem, mert mindig úgy tűnt a macskáinknál (évtizedek óta), hogy nem hogy nem zavarja őket, de örülnek is neki, örömmel törleszkednek a kezem alá utána, aztán visszaalszanak. De lehet, hogy akkor ez csak a látszat?
2023. szept. 11. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!