Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám hosszas simogatásra...

A macskám hosszas simogatásra nem ébredt fel, pedig mindig felébred. Mi lehet az oka, és mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
Matuzsálemi korú ivartalanított nőstény macska. Simogatásra mindig felébred, és örül neki. Az előbb először tapasztaltam olyat, hogy aludt tovább, sőt, álmodott, enyhe idegrángásai voltak (főleg arc), mint az gyakran látható az alvó és álmodó kutyáknál, macskáknál. De vajon miért nem ébredt fel? Ti milyen gyakran tapasztaltok ilyet a macskáitokkal?

2023. szept. 10. 03:07
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
56%
Nem erről beszéltünk, természetesen ha a cica félálomban van és pozitívan reagál az simogatásra, vissza is alszik azzal semmi gond nincs. A mély álomból való felébresztését kellene kerülni. Ha hozzá érsz és már emeli is a fejét akkor még csak szunyókált.
2023. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11., De én gyakorlatilag mindig ezt tapasztalom, több macskánknál, évtizedek óta, ami a te leírásod alapján csak "szunyókálás" lenne. Felkapják a fejüket, és láthatóan jól esik nekik a símogatás. Én mindig úgy gondoltam, hogy a macskáknál ez nem olyan nagy ügy, mint az embereknél, fel vannak készülve, hogy bármikor felébredhetnek, illetve a napi 12-16 óra miatt is azt gondoltam, hogy nem baj.


Te látod egy fekvő, lehunyt szemű macskán, hogy mély álomban van-e? :)


Igazából nagyon nehéz lenne leszoknom erről, hiányozna, de ha esélyes, hogy nem jó nekik, akkor sajnos muszáj lesz.

2023. szept. 12. 22:20
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
60%
Persze, hogy látom.
2023. szept. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
10, az, hogy a macska nem reagál negatívan, még nem jó neki, ha folyton zavarják alvás közben. Tökmindegy, mennyire alszik mélyen. De ez ugyanaz, minthogy nem erőltetjük rá a macskára a simogatást, az érintést sem, csak akkor tesszük, ha odajön - ennek ellenére az emberek 90%-át nem érdekli, és már pedig meg akarja simogatni. Aztán tele van az internet olyan kérdésekkel, hogy miért harap/karmol a macska váratlanul, "minden előzetes jel nélkül", vagy miért kezd ide-oda pisilgetni. Jobb nem megvárni, míg kialakul egy látható jele a stressznek.
2023. szept. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak HAGYD BÉKÉN, amikor alszik. Nem kell piszkálni meg simogatni.
2023. szept. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!