Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El lopták a cicámat a rendőrsé...

El lopták a cicámat a rendőrség vissza hozná nekem ?

Figyelt kérdés
A szemben lévő bérház ablakában láttam őt ma 1 hete tűnt el és amikor be csöngettem akkor azt mondták hogy ott nincs semmilyen macska. 7 éve a társam az a cica van chip is benne. Lehetetlen hogy az ne az én cicám legyen ugyan is félszemű. Az eltűnését be jelentettem. Ha most felhívom a rendőrséget ok vissza adják nekem ?
2023. szept. 11. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha van benne chip és a te neveden van, akkor a tied a macska és láttad más házban, akik nem adják vissza akkor feljelentheted. Én úgy tudom rendőrség beviheti állatorvoshoz, leolvassák és ha minden oké megkapod az állatot.
2023. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem. A rendőrség nem mehet be abba a lakásba, a pasi/nő simán tagadhatja és állíthatja, hogy csak nagyon hasonló, sőt máshol találta. Állatom van, megértem az érzéseidet, de sajnos az a helyzet, hogy a rendőrség példaképpen az emberek eltűnésével sem foglalkozik úgy, ahogy kéne, hacsak nem politikus a hozzátartozó. Esélytelen az ügyed.
2023. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

2-es, rosszul tudod.


"2020 áprilisától a lopás szabálysértés (a bűncselekményi fokozat mellett) ismét a rendőrséghez tartozik a járási hivatalok helyett. Vagyis akár 50.000.- Ft alatti, akár afölötti értékű dolgot tulajdonítottak el tőled, a rendőrségen kell feljelentést tenned. Ez lehetséges írásban, azaz hagyományos postai levélben, e-mailben vagy ügyfélkapun keresztül, vagy szóban, a rendőrségen kérve, hogy vegyék jegyzőkönyvbe feljelentésedet."


Én ezt találtam.

2023. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A chip a neveden van es gondolom vannak kepeid is rola. Azert en szeretnem azt hinni, hogy ezzel foglalkozik a rendorseg, bar talan alomvilagban elek.


Esetleg segitseget kernek allatmentoktol, biztosan van abban tapasztalatuk, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.


Egyebkent hogy tudtak ellopni a macskadat?

2023. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
76%

Sajnos én sem gondolnám, hogy ezzel a rendőrség komolyabban foglalkozna. Nyilván ha megteszed a feljelentést, a szokásos protokollt lefolytatják, de ennyi. Majd jön a levél, hogy nem tudnak mit csinálni...

Sajnálom amúgy, főleg, ha ennyire egyértelmű volt... :(

2023. szept. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Fel hívtam a rendőrséget és vissza hozták a cicámat miután le olvasták a chipet nagyon nagyon meg könnyebbültem.

Kedves 4 nekem nem magyar az anyanyelvem így örülök annak hogy valamennyire tudok írni azt húgy helyesen írom e már nem érdekel ha érthető. Köszönöm a válaszokat szerencsére hamar vissza kaptam a cicámat

2023. szept. 11. 12:27
 7/19 anonim válasza:
93%
Örülök, hogy megoldódott a probléma. Nem gondoltam volna, hogy sikerülhet. Jó olvasni az ilyet! :)
2023. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, de jó! Örülök, hogy visszakerült hozzád a cica! :)
2023. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon örülök, hogy visszakerült.

Rendőrségen vannak ott is jó emberek, akik próbálkoznak azért :)

2023. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólt a rabló?
2023. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!