Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglőtték légpuskával a...

Meglőtték légpuskával a cicám. Milyen lépéseket tehetek, ugy hogy a rendőrségnek nem tudok még nevet mondani?

Figyelt kérdés
Nem egészen 1 hete valaki légpuskával rálőtt a cicámra. Sokkos állapotban volt,rohantunk vele az állatorvosunkhoz, nagyon rosszul volt. A mellső jobb lábán találta el úgy, mintha egy embernek a könyökébe lőttek volna. Szóval iszonyatos fájdalma volt. A golyó belefúródott a csontba, de hál égnek kipattant. Nagyon fel is volt dagadva a lába, most harmadik alkalommal mentünk vissza dokihoz és hál égnek több kezelés már nem kell. Az a szerencse, hogy belül nem tört a csont szilánkosra mert az nagyobb baj lett volna. És fent állt a belső fertőzés kialakulásának veszélye is. Nagyon fel vagyok háborodva és a "személy" kilétének kiderítése folyamatban van. Addig nem nyugszom amíg meg nem tudom kicsoda lőtte meg. És el is beszélgetnék vele még is miért lőtte meg.....ha annyira lövöldözni akar, lője lábon magát. Ha meg tudom azon nyomban feljelentem állatkínzásért. Csak az a baj, hogy a környékünkön 2 emberről is tudnak akik puskát tartanak, de a nevüket nem tudják és azt sem , hogy pontosan hol laknak. Annyit meg tudtam, hogy a 7,5 Joul-ost meg nem haladó légpuskához nem kell engedély. Viszont amivel meglőtték szerintem nagyobb volt amihez akkor már kell engedély. (hiszen halálos sérülést okozhatott volna, csontot is törhetett volna és belső szervi sérülést is okozhatott volna a lövedék)Sajnos mivel még nem tudok nevet mondani akkor is elmehetek a rendőrségre ugy, hogy nézzék meg kinek van a környékünkön engedélye? Hátha az alapján beazonosítják? De remélem mihamarabb meg tudom a nevüket, nem hagyom abba a keresgélést, csak így olyan tehetetlennek érzem magam.
2012. nov. 29. 14:06
1 2 3 4
 1/32 sippara ***** válasza:
75%

Ahogy olvastam az írásod, elsírtam magam :(

Én végigmennék az utcán és bekopognék mindenhová "Jó napot kívánok, XY vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy tart-e ön itthon légpuskát?"

Ha igent mond, vagy (ha kevésbé stabil idegállapotban keresem fel) úgy látom, hogy hazudik, a szó szoros értelmében addig ütném, amíg az életéért nem könyörög. Nem rendőrség, nem állatvédők, agyonverném, csontját törném. Aztán persze leülném a leülnivalómat önbíráskodásért vagy valami hasonlóért, de nem érdekelne.


Bocsánat, nem vagyok egy agresszív ember, de ha valaki árt az állataimnak, az a kénköves poklok poklát szabadítja magára.


Jobbulást a cicádnak, remélem, minden rendben lesz vele!

2012. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 sippara ***** válasza:
84%

A kérdező írta, hogy itt két szomszédról lehet szó, szerintem hozzájuk bőven be lehet kopogni, pláne, ha biztosan az egyik a tettes.

Engedéllyel tartott fegyverhez tényleg senkinek semmi köze, de ha légpuskával lőne valaki a macskámra, és el is találná, ráadásul még "gyanúsított is lennél", én meg tiszta ideg/dühös, és biztos lennék benne, hogy te lőttél rá, nem nagyon érdekelne a válaszod :D

Persze, ettől függetlenül megértelek, a reakcióm nyilván szélsőséges, de "anyatigris" vagyok, ha az állataimmal történik valami :)

2012. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem, annyit tehetsz hogy jobban figyelsz macskádra, házban tartod és reménykedsz hogy a macskádnak van annyi esze hogy nem megy többet arra ahol meglőtték. Rendőrségre meg mehetsz nyugodtan, úgysem fognak semmit kideríteni.
2012. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Jaj és el is felejtettem ezt írni, hogy direkt lövik a macskákat, annyit kiderítettem, hogy eltűnnek a környékről a macskák mert lövik őket. Az én cicám rosszkor volt rossz helyen, mert amúgy benti cica nagyon ritkán mászkál el. Pár naponta kb. fél-1 órát kószál.Főleg akkor jön ki mikor mi is kint vagyunk a kertben és ott van velünk. Pillanatok alatt lőtték meg. És pont az a baj, hogy a két utca közt vagyunk ahol mondják, hogy szoktak lőni. Ezért is szeretnénk meg tudni hogy ki volt és persze ártatlan embert sem szeretnénk meggyanúsítani.
2012. nov. 29. 14:26
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Remélem teljesen meggyógyul a cicád.

Hihetetlen, hogy vannak ilyen emberek.


Szerintem menj el a rendőrségre és mondd el, hogy mi történt. Majd ők megmondják, hogy tudnak-e csinálni valamit vagy sem, ez az ő reszortjuk, a gyakorikerdeseken nem fogsz tuti választ kapni, mert nem értünk hozzá. Menj el, kérdezd meg, reménykedj. Sok szerencsét.

2012. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Gyanúsítani persze lehet bárkit,de 100% bizonyíték nem lesz ebben az ügyben senki ellen,mivel hatósági fegyverszakértő kellene hogy összekösse a cicából kiszedet golyót egy adott fegyverrel.S ezt egy macskáért nem fogják megcsinálni.Sajnálom szegényt.
2012. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat :) A cicám sokkal jobban van azóta, fel fog épülni hál égnek :) Meg is ijedtem hogy elveszíthetem mert ő a család szeme fénye. Gondoltam rá én is , hogy becsengetek a környéken, de nagyon hosszú az utca :$ Szomszédainknak is szóltunk, hogy figyeljenek oda a cicájukra. Figyeljük is mikor hallunk lövéseket, de azóta nem hallottunk. Bár mindig is irtóztam a fegyverektől, azt teljesen tiszteletben tartom és megértem, hogy valaki pl. önvédelemből tart otthon fegyvert hogy a saját telkét védje. De hogy heccből rálőjön egy állatra tudván, hogy ettől szenved és el is pusztulhat...ezt nem fogadom el.
2012. nov. 29. 14:42
 8/32 Csivibaba ***** válasza:
100%

Tehetsz feljelentést a rendőrségen. Mivel ez kimeríti az állatkínzás fogalmát! Azt viszont senki sem garantálja, hogy eredménye is lesz a dolognak. Viszont ha akármikor is a nyomára akadnak, akkor ott lesz a Te bejelentésed is... Szóval én mindenképpen megtenném.

Nálunk a kutyák mérgezése a ,,menő,,. Az utolsó alkalommal, mikor egy udvarban 2 kutyát és 3 vagy 4 cicát mérgezett meg valaki, akkor abból lett rendőrségi ügy. Szóval mindenképpen megpróbálnám a helyedben!

2012. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
49%

Szia.

Mikor történt az eset?

Ezt én a helyedben a lehető leghamarabb bejelentettem volna a rendőrségen, illetve feljelentést tettem volna ismeretlen tettes után!

Még nem késő, menj el a rendőrségre, mert az állatvédelmi törvények is szigorodtak, és ezt bizony a törvény bünteti, még ha csak pénz birsággal is, de legalább kapna egy büntetést, és lehet, hogy máskor nem csinálná.

Illetve, ha nem csak a te macskádat lövi ki valami elvetemült hülye, akkor lehet, hogy más is elmegy a rendőrségre, és ha többen is tesznek feljelentést, azért ott már kell intézkedni.

Meg gondolom az illető közterületen használta, vagy közterületre lőtt, és ezt még olyan fegyverrel sem lehet, amihez nem kell engedély.

Egy sima gázpisztoly, amihez nem kell engedély, csak zárt dobozban viheted utcára, ha pl zsebre rakod, vagy a táskádba, és úgy járkálsz, ahoz már engedély kell!

Teljesen abszurdnak tartom, hogy valaki a nyílt utcára lövöldözzön, mert mi van akkor, ha egy gyerek feltűnik a semmiből,teszem azt pont a macska után menne, és a lövöldözgető figyelmetlen, akkor a gyereket találja el, vagy egy felnőttet, teljesen mind1, meg még ha nem is halálos, ha teszem azt szemen lő valakit akkor vár rá egy pár év a börtönben!

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de én a helyedben mennék a rendőrségre, illetve azt kezdeném el kérdezgetni a macskás szomszédság körében, hogy nem-e tapasztaltak hasonlót, és akkor őket is meggyőzni a feljelentésről.

Amúgy, az is megoldás lehet, ha egy állatvédő szervezetnek szólsz(Állatvédőrség, Radikális állatvédelem,stb...)mert ők is segíthetnek neked az ügyed érdekében, ha mást nem akkor tanáccsal.


Ja, amint azt egy előző válaszoló írta, ne menj házról házra, mert akinek van engedélye jogosan elküld a sunyiba, akinek meg nincs biztos, hogy nem fogja elmondani.

Ha hozzám állítana így valaki, finoman elküldeném melegebb éghajlatokra!

Sok sikert!

2012. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Ez pontosan múlt hét pénteken történt olyan este 6-7 óra között. Mikor előjött a cicánk úgy nézett ki, mint akit elütöttek.....és arra is gyanakodtam,hogy kutya kapta el. Mikor telefonáltam orvosnak nem is tudtam neki megmondani mi baja lehet, csak azt hogy lehet el is tört valamije és nagyon rosszul van. Mikor bevittük mondta, hogy meglőtték. El is megyek rendőrségre és akkor ismeretlen tettes ellen teszek feljelentést. De előbb-utóbb kiderítem ki volt az......Állatorvosunk is mondta, ha meg tudjuk ki volt és feljelentést teszünk, akkor minden ehhez szükséges dokumentumot tud adni, orvosi igazolás, röntgen felvétel, kezelési papír amin minden rajta van. És ha sikerül megbüntetni, akkor remélem elveszik az engedélyét és a puskát is. Mert sajnos azzal, ha pénzbírsággal büntetik azt kifizeti...egy darabig nem lövöldöz....de később meg újra kezdi.
2012. nov. 29. 17:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!