Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a helyzet? Köteles...

Ilyenkor mi a helyzet? Köteles vagyok visszaadni a cicát a "gazdijának"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 2 hete találtam egy fiatal, sziámi jellegű cicust az utcán. Se nyakörv nem volt rajta, se semmi. Kifejezetten barátságos, bújós cicának tűnt, olyan kis kétségbeesett nyávogással jött oda hozzám, hogy megesett rajta a szívem. Igyekeztem kideríteni, hogy a környéken lakik-e, ezért sorra becsöngettem a környező házakba, megérdeklődtem, hogy nem tőlük veszett-e el a cica, de senki nem ismerte... Így hát végül hazavittem, mert elég forgalmas helyen akadtam rá, sok volt arrafelé az autó, egyszerűen nem hagyhattam ott az utcán. Másnap elvittem állatorvoshoz is, a dokival néztünk benne chipet, hátha mégis kiderül, hogy kié, de a cicának chipje sem volt.


Úgy döntöttem, hogy megtartom. Beszereztem neki mindent, és 2 hete szépen éldegélünk így együtt.

Erre tegnap délután jelentkezett egy pasas, hogy a cica az övé. Kértem, hogy igazolja valamivel. Lobogtatott előttem egy oltási könyvet, de az nem bizonyít semmit és mivel a cicában se chip nem volt, se egy nyakörv a nyakán, így nem tudom, vissza kell-e neki adnom. Még azt se tudom, hogy egyáltalán az övé-e...


Mondtam neki, hogy mutasson valami papírt, bármit, egy adásvételi szerződést, hogy hol vette a cicát (ha már fajtatiszta sziámi, gondoltam, van ilyenje), de nincs semmije, csak az oltási kiskönyv. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de amíg nem tudja minden kétséget kizárólag igazolni, hogy a cica valóban az övé, addig nem adom oda. Ezen a pasi kiakadt, először csak kérlelt, majd követelőzni és kiabálni kezdett, lopással vádolt és rendőrséggel fenyegetőzött.


Kérdezném, hogy ilyenkor mi a helyzet? Valóban köteles vagyok neki visszaadni a cicát, ha semmi perdöntő bizonyítékkal nem tudta eddig igazolni, hogy valóban ő a tulajdonos? Tényleg tehet ellenem feljelentést a rendőrségen, vagy ez csak üres fenyegetőzés volt a részéről? Van bármi félnivalóm, ha megpróbálja jogi útra terelni az ügyet?

Vagy megtarthatom a cicát? Nagyon a szívemhez nőtt, és nem fogom bárkinek csak úgy odaadni, aki azt állítja, hogy az övé, de igazolni nem tudja...


Milyen lépéseket tehet a pasi ellenem, ha megtagadom a cica visszaadását?



2016. szept. 29. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
54%
Nem olvastam végig de szerintem macskáknál is a chip-gez van kötve az oltási könyv. Na most hogy a cicában nem volt chip semmi az ég világon nem igazolja hogy az ő macskája lenne így veszett ügy az illető számára. De javítsatok ki ha tévedek.
2016. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
88%

Nincs chiphez kötve az oltási könyv. Lehet úgy oltatni macskát, hogy nincs benne chip. A cicáknál még nem elterjedt, mivel nem kötelező, mint a kutyáknál...

Viszont én nem adnám vissza addig, amíg tényleg nem tudja igazolni minden kétséget kizárólag, hogy övé a macska. Menjen csak nyugodtan a rendőrséghez, ne félj attól, az még jó is, mert ott tényleg neki kell igazolnia, hogy az övé a macsek. Fényképekkel, kitől vásárolta stb... Amúgy nem hiszem el, hogy manapság van olyan gazdi, aki ne csinálna a mai telefonokkal fényképeket a cicájáról :)

Te teljesen jóhiszemű voltál, egy ártatlan életet mentettél meg az autóktól, kutyáktól. Amúgy ilyen pasinak nem is adnám vissza, aki hagyta, hogy kóboroljon a cicája...

2016. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

Talált dolgot fél évig vissza kell adni a tulajdonosának. Ha a férfi jogi útra tereli az ügyet, akkor nem tudom, hogy mivel tudja bizonyítani, hogy övé a cica, de gondolom, az állatorvos igazolni tudja. Gondolom azért talált meg, mert kereste a cicát, és akiknél te érdeklődtél, ott érdeklődött ő is.

Én visszaadnám a helyedben.

2016. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
28%
En sem adnam vissza es ha a rendorsegen betudja bizonyitani es jogilag elakarnanak venni akkor sem adnam vissza
2016. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
16%
Ha legkozelebb zaklat mond meg neki, hogy elszökött hisz az egy macseknal alap hogy elkoborol
2016. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
72%
#2 és akkor chip nélkül mi bizonyítja hogy az az oltásikönyv a macskájé?
2016. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Egyik ismerősömnek úgy lett meg a macskája, hogy chipje volt, mondjuk igaz, ő angliában él, és ott köteles visszaadni a gazdának... HA van a macskának chipje, és a gazda nem mond le az állatról. Megfelelő igazolások nélkül nem sokat tehet a férfi az ügyben. Ha legalább egy képet mutatott volna a cicáról, még az is hitelesebb lett volna mint egy oltási könyv. Nem nézted meg jobban a könyvet? Milyen dátumok voltak benne? Ha a cica szemmel láthatóan fiatal, akkor ha az oltási könyv több évvel ezelőtti dátumokra mutat vissza, biztosan nem az övé. Viszont, ha az oltási könyv még idén lett kiállítva, hisz fiatal macskáról beszélünk, akkor van rá lehetőség, hogy az övé, az állatorvos tudja igazolni, és vissza kell neki adnod a macskát.
2016. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 A kérdező kommentje:

Az volt számomra döbbenetes, hogy még azt sem volt hajlandó megmondani, kitől tudja, hogy nálam van a cica. Mikor kérdeztem, csak annyit felelt, hogy hát, hallotta valakitől. Kérdeztem, hogy de hát kitől? Erre az volt a válasz, hogy úgysem ismerem... de ő hallotta, hogy 2 hete találtam ezt a cicát, és az övé pont akkoriban tűnt el. Kérdeztem, hogy melyik környékről, erre azt felelte, hogy nem az a lényeg, mert a cicák nagyon messzire el tudnak kóborolni, de ez itt márpedig akkor is az ő cicája, megismeri. Egy fényképet sem tudott róla mutatni, azt mondta, nem szokta fotózgatni, ő nem az a fajta gazdi, és egyébként is régebbi telefonja van, azzal nem is tudna jó képeket készíteni.


Nem tudom, mit higgyek, de nekem nagyon sántított ez az egész história...

2016. szept. 29. 08:51
 9/92 anonim ***** válasza:
74%

én annyit kérnék, hogy mutasson pár képet a cicáról.

akinek van macskája, tuti hogy van jó néhány kép is a telefonjában róla.

ha tényleg az övé a cica, akkor nagyon önző vagy, hogy megtartod magadnak. ehhez nincs jogod. és amúgy is rengeteg gazdát kereső cica van, fogadj örökbe egyet. ne olyat,akinek már van gazdája..

nyilván amúgy elbeszélgetnék a gazdával,hogy jobban tenné bent tartaná a cicát, mert majdnem elütötték stb.. de ennyi. máshoz nincs jogod. nem a tiéd.

amúgy cicákba nem kötelező a chip, se a nyakörv. én nem is szeretem a nyakörvet, mert a macskáknál mindenbe beleakad.

sőt amúgy, oltatni sem köteles a cicát. ő mégis beoltatta, szerintem nem szarik annyira a macskára. nagyon kevesen oltatják.

ha tényleg az övé,tudja képpel igazolni,akkor add neki vissza.

kommolyan, rengeteg gazdátlan cica van, fogadj be egyet. úgy a cicának is jót teszel..de így meg kicseszel a gazdával.. én biztos visszalopnám a helyébe a cicát..

2016. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
67%
El tudom képzelni, hogy kirakta az asszony/kislány cicáját, beadta hogy eltűnt, aztán annyira sírtak utána, hogy meggondolta magát, és vissza akarta szerezni. :D
2016. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!