Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akar időnként megharapni...

Miért akar időnként megharapni a cicám?

Figyelt kérdés

Úgy szokott kezdődni sokszor, hogy fekszek és feljön mellém. Először csak szaglászik meg nézelődik és aztán egyre közelebb szagolgat lassan a kézfejemnél. Közben nyalogatja a száját. Es ha nem figyelek, először csak kicsit megfog az allkapcsával (még nem harap, csak, mintha megkóstolna) és egyből el is enged. De, ha ezután megmozdítom a kezem vagy felé nyúlok, egyből durván támad, mintha szét akarná marcangolni a kezem...

Ilyenkor csak pofonokkal tudom lecsapkodni a kezemről.

Az egész közben ki van tágulva a pupillája, mintha transzban lenne.


Nagyon cuki egyébként, jóban vagyunk, nem szoktam bántani és nagyon ragaszkodó cica (a szó szoros értelmében, általában mindig pár méteres körzetemben van).

Ezt leszámítva normálisan viselkedik, mint a többi ember mellett élő macska.


Valaki érti ezt?



2023. szept. 16. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Mert szexuális perverziói vannak.
2023. szept. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A macska ragadozó állat. Egyszerűen beléjük van ez a fajta viselkedés kódolva. A nagymacskák is, mint például a tigris, először finoman/finomabban játszadoznak a zsákmányukkal, (hogy az így termelődő adrenalintól jobb legyen az ízük) aztán egyre jobban bevadulnak. Kitágul közben a pupilla. Tényleg egy másfajta tudatállapotban vannak ilyenkor. A macskád, mivel házicica, így éli meg az ösztöneit, ez mindem. Szükségük van erre, de ne gondolj bele semmi különöset, nincsen semmi baja a cicának.
2023. szept. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy játsz vele többet, és ne a kezeddel, hanem valami tárggyal, botról lógó valamivel pl.
2023. szept. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Játszik, csak nem tanítottad meg rá, hogy ne játszon durván.

Nem ütlegelni szerencsétlen macskát, hanem nevelni.

2023. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első 3 választ!


A 4-es nem tudom miről beszél, lehet magából indul ki... Volt már másik cicám is, vele sosem volt ilyen gond, ezért kérdeztem (mondjuk az lány volt a mostani meg fiú). És nyílván nem fogom hagyni, hogy addig karmoljon, míg eltép valami ütőeret a kezemben.


A többieknek:

Szoktam vele játszani és olyankor valóban nem viszem a kezem közel (madzaggal szoktunk vagy labdával). És akkor teljesen jól eljátszunk.

Meg egyébként tök jól viselkedik, nincs vele gond (a szomszéd szerint is tök jól nevelt, figyel, ha mondok neki valamit, hallgat a nevére), max annyi, hogy a legtöbb embertől fél elsőre. De ez szerintem a kiskori traumája miatt van, mert akitől kaptam azt mondta, hogy úgy találták vidéken, bogy egy kutya szájából szedték ki (2 hónapos volt kb.).

Szóval elég félős. Viszont ez nem indokolná az ilyen kis kedvesen magát odahízelgő, aztán magát rámvető magatartást.

Volt egy ismerősöm régen és neki volt olyan utcáról hozott cicája, akinek a hasát nem volt szabad simogatni (emiatt külön szóltak). És egyszer mikor beszélgettünk és nem figyeltem véletlenül a hasát kezdtem el simogatni (meg megszokás is, mert a sajátomét, az akkorit lehetett) az támadt meg nagyon durván, hogy le sem bírtam a pár másodpercben rázni és az egész teste az alkaromon volt és a gazdája pár pofonnal zavarta el (na ott utána, az egész alkarom véres volt meg leöntottük az egészet alkohollal). Szerencsére, az enyém nem ennyire súlyosan támad, de eléggé belém akaszkodik és neki indoka sincs, mert magától jön.

Lehet tényleg valami vadász ösztönfélét ilyenkor él meg...

Még arra gondoltam valami pszichés baja lehet a kutyatámadás miatt.

Még arra gondoltam, hogy ilyenkor is játszom vele hátha lenyugszik, csak akkor meg azt szokja meg, hogy ez így rendben van, ezzel jelezheti, ha unatkozik. Meg általában lefekvéskor vagy azelőtt csinálja, így meg elég nehéz emiatt nyugovóra térnem.

2023. szept. 17. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne várd meg amíg csinálja, hanem kezdeményezz te vele egy 10 perc játékot minden lefekvés előtt. A jelek szerint esténként még túl sok az energia benne.


Ha csapkodod akkor azt ő úgy fogja értelmezni hogy partner vagy az agressziv játékban, persze nyilván fájdalmat nem kéne okozni neki. Ha túltolja akkor szolj rá hogy nem és hagyd ott.

2023. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt észrevettem, ha leszedem magamról és ütöm azt játéknak fogja fel. Még az szokott bevalni, hogy magamhoz szorítom percekig, hogy moccanni is alig tud és lenyugszik. Olyankor mindig ilyen kis értetlen fejet vág... :)

Amúgy ezt a csapkodastnem úgy kell elképzelni, hogy utogetem (eddig többen félreértettek).

Szóval jön, szagolgat, majd rámveti magát úgy, hogy belém harap közben a ket mellső mancsával átöleli a karom és a körmeit is belém mélyíti. Ezt így egyszerre hirtelen a semmiből. Eléggé fáj és mindig verzek utána és nem engedi el a karom, ha nem csapok rá párat (kb. az egész karom "része lesz", ha megemelem, akkor is rajta lóg).

2023. szept. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!